Négy pont a hétvége mérlege

Négy pont a hétvége mérlege Sport

Egy győzelem és egy döntetlen a háromszéki csapatok hétvégi mérlege a harmadosztályos labdarúgó-bajnokságban. A 7. forduló pénteki játéknapján hazai pályán aratott magabiztos győzelmet a Sepsi OSK II., míg a KSE az AFC Hermannstadt 2 otthonában szerzett egy pontot.

A Sepsi OSK fiókcsapata erőteljesen indította a Blejoi elleni találkozót, Becze, illetve Dragomir is próbára tette a vendégkapust, aki mindkétszer hárítani tudott. A 13. percben meglepetésre a vendégek jutottak előnyhöz, amikor Lambru átadását Munteanu a bal alsóba fejelte (0–1). A sepsiszentgyörgyiek válasza sem váratott sokáig magára, alig 7 perc múlva Nicolae Păun a bal alsóba gurított Tamás Nándor remek passzát követően (1–1). Szünet előtt ismét a vendégek álltak közel a gólhoz, Lambru lövését David a döntő pillanatban a gólvonalról mentette.

A második félidő elején ismételten Lambru okozott kellemetlen perceket a szentgyörgyi védelemnek, de Gedő Hunor résen volt. Az 50. percben aztán átvette a vezetést az OSK II., egy jó ütemű ellentámadás végén Tamás mintegy 11 méterről a bal felsőbe emelt (2–1). A folytatásban is a sepsiszentgyörgyiek voltak veszélyesebbek, de áttörés csak a véghajrában született, miután az ellenfél egyik játékosa a tizenhatoson belül kézzel védte Nistor lövését, ezért pedig pirosat kapott. A megítélt büntetőt viszont nem sikerült értékesíteni, Damașcan erőtlen lövését könnyedén hárította a kapus. Pár perc múlva azonban már összejött a piros-fehér mezesek harmadik találata, Damașcan próbálkozását Stoica a gólvonalról vágta ki, a kipattanót pedig Tamás Nándor két csel után a hálóba emelte (3–1). Az i-re a pontot Nicolae Păun tette fel, aki a ráadás első percében kilőtte a jobb felső sarkot, beállítva a 4–1-es végeredményt.

Labdarúgó 3. Liga, 5. csoport, 7. forduló: Sepsi OSK II. – CS Blejoi 4–1 (1–1). Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: Turcanu Dragos (Piatra Neamţ). Sepsi OSK: Gedő – Csiszer (Máthis, 64.), Berde, David, Tusa (Hamciuc, 73.), Păun, Mitrea, Dragomir (Nistor, 73.), Tamás, Becze (Damașcan, 64.), Sánta (Incze, 74.). Edző: Andrási Alexandru. Blejoi: Gheorghe – Catană (Chiși, 80.), Stoica, Nicolae (Cocoș, 86.), Ghinea, Mănescu (Șerban, 65.), Enache, Munteanu, Rusalu (Răileanu, 65.), Badea (Iancu, 65.), Lambru. Edző: Vlad Gabriel-Răzvan. Gólszerzők: Nicolae Păun (20., 90+1.), Tamás Nándor (50., 84.), illetve Cosmin Munteanu (13.). Sárga lap: Păun (59.), Damașcan (71.), illetve Enache (51.). Kiállítva: Ghinea (78.).

A KSE-nek idegenben sikerült megszakítani három meccs óta tartó negatív sorozatát, a kék-fehér mezesek az AFC Hermannstadt 2 otthonában értek el döntetlent. Csapatunktól származó információk szerint látványos, nyílt játék jellemezte az összecsapást. Az első félidőben kiegyensúlyozott küzdelem folyt a pályán, a házigazda szebeniek már a 14. percben vezetést szereztek, amikor egy baloldali beadás utáni kavarodásban a labda Niczuly Rajmond hálójában kötött ki. A KSE-nek ismét gondjai akadtak a helyzetkihasználással, Szőcs és Albu is ziccert hibázott az első félidőben. Szünet után „felborult a pálya”, a kézdiek mezőnyfölénye azonban nem érett góllá, hiába alakítottak ki helyzeteket a tizenhatoson belül, egészen a 73. percig nem volt, aki befejezze azokat. Ekkor egy rögzített szituációból Gáll centerezését Tankó Zsolt bólintotta hálóba, fontos egy pontot szerezve ezáltal csapatának (1–1).

Végeredmény: FC Hermannstadt 2 – Kézdivásárhelyi SE 1–1 (1–0), gólszerzők: Cosmin Bucuroiu (14.), illetve Tankó Zsolt (73.). A KSE játékoskerete ezen a mérkőzésen: Niczuly – Telcean, Tankó, Dobozi (Pakucs, 44.), Péter, Gazda, Mojzi, Albu, Gáll, Szőcs (Bandi, 35., Sánta, 67.), Antal.

További eredmények: Brassói SR – Székelyudvarhelyi FC 0–4, CSO Plopeni – FC Pucioasa 2–3, Brassói Kids Tâmpa – Barcarozsnyói Olimpic 0–2.