Tanulmány: nem halálosabb, de fertőzőbb a brit vírusvariáns
Nem halálosabb, de fertőzőbb a koronavírus Nagy-Britanniában felfedezett variánsa ké...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Az egyenként 3200 megapixeles képek akkorák, hogy 378 darab 4K-s, ultramagas felbontású tévéképernyő kellene ahhoz, hogy teljes méretében lehessen akár csak egyiküket is megmutatni. Azért kell ekkora méret, mert ez fogja előrelendíteni az asztrofizikai kutatásokat a következő években. A szenzorokat ugyanis most a világ legnagyobb digitális kamerájába fogják beszerelni, ami jelenleg még épül a SLAC-ban. Ezt a chilei Rubin Obszervatórium fogja használni, méghozzá arra, hogy minden egyes éjszaka, 10 éven keresztül panorámaképeket készítsen a déli égboltról.
Az ezáltal begyűjtött adatok a nagyon sci-fi névvel rendelkező Rubin Obszervatórium Tér és Idő Felméréshez vándorolnak (Rubin Observatory Legacy Survey of Space and Time, LSST), ez egy olyan katalógus, ami több galaxist rendszerez és kategorizál, mint ahány ember él a Földön.
A kamera a különböző asztrofizikai objektumok mozgását is követni fogja, ezzel egy olyan csillagászati filmet generál, ami segíthet megfejteni az univerzum legnagyobb kérdéseit – például a sötét anyagot és a sötét energiát.
A most elkészült fotókkal a fókuszsíkot akarták kipróbálni, ami, úgy tűnik, tökéletesen működik.
A képeket az SLAC weboldalán, az oldal alján lehet megtekinteni egy speciális képnézegetővel. A főképen egyébként egy pagodakarfiol látható.
(24.hu)