Legalább öt hónapig tart a koronavírus elleni védelem a gyógyulás után
A koronavírus-fertőzésből való kigyógyulást követően az emberek legalább öt hónapig ...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A kutatók több mint 20 ezer vadon élő emlős, madár, hal, kétéltű és hüllő populációját vizsgálták meg, és világszinten 68 százalékos egyedszámcsökkenést tapasztaltak.
A jelenség az ízeltlábúakat is érinti. A kutatások szerint a világon élő rovarok összesített tömege minden évtizedben 25 százalékkal csökken, és ha ez így folytatódik, az az ökoszisztémák összeomlásával fog járni. 1990 óta például a mezei pillangók fele eltűnt Európából, pedig a szerepük kulcsfontosságú a virágok beporzásában.
A Természetvédelmi Világalap elsősorban az embert teszi felelőssé a kialakult helyzetért. Tanya Steele, a WWF vezetője úgy fogalmazott, hogy a vadállatok száma szabadesésben van a tengerek túlhalászása, az erdőégetés és a korábban érintetlen ökoszisztémák elpusztítása miatt. A zuhanás megállításához azonnali és drasztikus intézkedésekre lenne szükség.
A számos érdekességet és látványos ábrát tartalmazó teljes jelentést itt lehet elolvasni.
(Euronews)
Vadon elo allatok!! A vadallatok az emberek!