Magánfejlesztésű űrrakéta indul Új-Zélandból
A közeljövőben kerül sor a CAPSTONE névre hallgató műhold felbocsátására – sok szemp...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Az űrszonda január 29-én reggel 18,6 millió kilométerre haladt el a csillagtól, ez 5 millió kilométerrel közelebbi manőver, mint az előzőek.
A Parker Solar Probe előtt a rekordot a Helios-2 tartotta, ez 1976-ban nagyjából 43 millió kilométerre járt a Naptól.
A Parker Solar Probe 2025-ig 24 alkalommal fog elhaladni a csillag közelében, eddig 2018-ban és 2019-ben három manővert hajtott végre. Az űreszköz június 7-én közelíti meg ismét a Napot.
A tervek szerint február 7-én a NASA és az Európai Űrügynökség újabb űrszondát indít csillagunkhoz. A Solar Orbiter a Nap pólusait vizsgálja majd, és bár más műszereket fog szállítani, mint a Parker Solar Probe, a két űreszköz adatait össze tudják majd vetni a kutatók.
A Parker Solar Probe már eddig is igen értékes információkat küldött haza. A szakértők bíznak benne, hogy adatait elemezve többek közt azt is kideríthetik, hogy miért jóval forróbb a Nap külső légköre, mint a látható felszíne.
(24.hu)