Magánfejlesztésű űrrakéta indul Új-Zélandból
A közeljövőben kerül sor a CAPSTONE névre hallgató műhold felbocsátására – sok szemp...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Az Egyesült Királyságban az elmúlt időszakban komoly lépéseket tettek a műanyagok visszaszorításáért, és egyre több üzlet dönt az alternatív csomagolók bevezetése mellett.
A szakértők szerint ez nem mindig jár a környezetszennyezés csökkenésével, a papírzacskók előállítása például nagyobb kibocsátással jár, mint a nejlonszatyrok létrehozása. Az infrastruktúra szintén nem áll készen a teljes átállásra, a kartonoknak jelenleg csak a harmadát tudják újrahasznosítani.
A megkérdezettek szerint az egyik fő probléma az, hogy a vásárlók nem minden esetben tudják, mi a környezetbarát, és mi nem. Sok lebomló, illetve komposztálható címkével ellátott termék például csak ipari komposztálókban kezelhető. Az ilyen anyagok a környezetben nem bomlanak le megfelelően.
A piaci szereplők azt tapasztalják, hogy az alternatív megoldások gyakran csak tovább növelik az ökológiai lábnyomot.
Andrew Opie, a Brit Kiskereskedelemi Konzorcium munkatársa kiemelte, hogy a műanyag még mindig a leghatékonyabb csomagoló, jóval strapabíróbb, mint a legtöbb. A szakértő szerint nem a műanyagok használatát kellene korlátozni, hanem szabályzásokat kellene bevezetni a hulladékgazdálkodásban, illetve a gyártásban.