Visszavágott a Farulnak a Sepsi OSK

Visszavágott a Farulnak a Sepsi OSK Sport

Másfél hónappal a bajnoki összecsapásuk után a kupasorozat tizenhatoddöntőjében vágott vissza a Konstancai Farulnak a Sepsi OSK. A sepsiszentgyörgyiek Bogdan Mitrea büntetőből szerzett találatával nyertek és jutottak be a Román-kupa legjobb tizenhat csapata közé.

Kiegyensúlyozott mérkőzést vívott a két csapat, az első félidőben a hazaiak Adrian Petre révén veszélyeztettek, majd Mitrea közel állt ahhoz, hogy öngólt vétsen, szerencséjére, Niczuly résen volt. Szünet előtt Tamás Nándor előtt adódott remek lehetőség, lövését védte a Farul kapusa. A második játékrész elején büntetőhöz jutott az OSK, amit Mitrea értékesített.

A háromszékiek foggal-körömmel őrizték előnyüket, a Farul csak a 85. percben állt közel az egyenlítéshez, Betancor lövésénél Niczuly hatalmasat védett, a labda a felső lécre pattant, Dimitrov pedig tisztázott. Maradt a 0–1, jókor szakadt meg az OSK nyeretlenségi sorozata.

Labdarúgó Román-kupa, tizenhatoddöntő: Farul Konstanca Sepsi OSK 0–1 (0–0). Complex Sportiv Academia Gheorghe Hagi. Vezette: Petrescu Radu. Farul: Brănescu – Dobrosavlevici, Ghiță (Buta, 46.), Larie, Mladen – Boboc, Pires (Artean, 59.), Ciobanu – Bodișteanu, Petre (Betancor, 78.), Chițu (Fernandes, 66.). Edző: Gheorghe Hagi. Sepsi OSK: Niczuly – Ispas (Dumitrescu, 89.), Mitrea, Ninaj, Dimitrov – Tamás (Bărbuț, 46.), Aganovic, Păun – González (Tincu, 75.), Chunchukov Bojic (65.), Luckassen (Sousa, 89.). Edző: Leo Grozavu.