Soványka döntetlen az OSK-nak

Soványka döntetlen az OSK-nak Sport

Nem tudott mit kezdeni az Aradi UTA csapatával a vasárnap délutáni kánikulában az alaposan felforgatott Sepsi OSK, a több alapemberét pihentető piros-fehér alakulat hiába futballozott emberelőnyben a hajrában, játékából hiányzott az átütőerő, és be kellett érnie gól nélküli döntetlennel a Szuperliga 4. fordulójában.

Közepes iramban kezdődött a mérkőzés, a kevésbé lüktető tempó közepette a sepsiszentgyörgyi együttes nem erőltette túlságosan a támadásokat – kapura tartó lövésük sem volt –, megelégedett a labdabirtoklással, inkább az aradiak próbálkoztak, de a befejezésbe rendre hiba csúszott. Pedig az első percben még úgy tűnt, az UTA szeretné megtörni tizenöt meccs óta tartó idegenbeli sikertelenségi szériáját: Postolachi jól célzott lövését Niczuly látványos vetődéssel ütötte ki. A hazai szurkolók a játékrész végén látták azt a támadást, amelyből többre lett volna szükség, hogy kedvenceik nyomás alá helyezzék riválisukat. Dimitrov beadása után Păun esett el Chindriș mellett, majd Tudorie is Batha szorításában az aradi kapu előtt, Vidican játékvezető szerint azonban nem történt szabálytalanság.

A Sepsi OSK első kaput eltaláló lövéséig a 61. percig kellett várni, ekkor Damașcan éles szögből küldte rá laposan és erősen, ám a vendégkapus Iacob nagyot védett, a becsúszó Tudorie pedig lemaradt a kipattanóról.

A két vezetőedző közül alighanem Ilie Poenaru lehetett elégedetlenebb, hiszen tanítványai többször is eljutottak Niczuly kapujáig, azonban Jobello, Cascini és Chindriș is elbaltázta lehetőségét.

A 79. percben Mihai Dobrescu begyűjtötte második sárga lapját, az emberelőnybe került OSK beszorította ugyan ellenfelét, de életerős helyzetet képtelen volt kialakítani. A gólhoz Golofca lapos lövése után az aradi Erlon Hoxhallari járt a legközelebb, akinek lábáról centikkel pattant saját kapuja mellé a labda. Maradt a 0–0, a Sepsi OSK a negyedik fordulóban harmadik döntetlenét érte el az idényben. Ez volt egyébként a két csapat közti második döntetlen, az ezt megelőző öt egymás elleni összecsapáson két-két győzelmet és egy pontosztozkodást jegyeztek fel.

Labdarúgó Szuperliga, 4. forduló: Sepsi OSK– Aradi UTA 0–0. Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna. Vezette: Rareș George Vidican.

Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu, Ninaj, Dimitrov, Dumitrescu (Ispas, 84.) – Rodriguez (Aganovic, 55.), Păun – C. Matei, Gheorghe (Golofca, 65.), Damașcan (Bărbuț, 65.) – Tudorie (Rondón, 65.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. UTA: Iacob – Vukcsevics, Chindriș, Benga (Hoxhallari, 47.), Dobrescu – Cascini, Batha – Otele (Jobello, 47.), F. Matei (Stahl, 64.), Steau (Isac, 64.) – Postolachi (Keserű, 64.). Vezetőedző: Ilie Poenaru.

Kiállítva: Dobrescu (79.).