Bara-Németh Beáta remekelt az Eb-n

Bara-Németh Beáta remekelt az Eb-n Sport

Románia a 7. helyen végzett a B-divíziós női U18-as kosárlabda Európa-bajnokságon, miután a vasárnapi helyosztón Bara-Németh Beáta vezérletével 72–65-re legyőzte a házigazda Bulgáriát.

A KSE két játékosa, Kozman Kriszta és Bara-Németh Beáta által erősített romániai válogatott két győzelemmel kezdte szereplését a kontinenstornán, 57–45-re nyertek Ausztria és 55–52-re Dánia ellen, majd 71–50 arányban kikaptak Szerbiától és 64–59-re Írországtól, ám a körbeveréseknek köszönhetően csoportmásodikként továbbjutottak a negyeddöntőbe. Itt aztán elfogyott a Loredana Ion és Goran Vrkic által irányított trikolórok szerencséje, mivel óriási csatában 56–55-ös (15–9, 9–15, 18–6, 14–25) vereséget szenvedtek Szlovákiától. Ezen a meccsen Bara-Németh Beáta volt a válogatott legjobbja, 12 pontja és 8 lepattanója azonban nem volt elég a sikerhez. Az 5–8. helyekért vívott helyosztón előbb 89–47-re kikaptak Horvátországtól, majd nagyot hajrázva 72–65-re legyőzték Bulgáriát, így hetedikek lettek. Beáta ismét a csapat vezére volt, 22 pontot és 6 lepattanót jegyzett.

Kozman Kriszta összesen 87 percet játszott az Eb-n, ezalatt 19 ponttal, 9 lepattanóval és 7 gólpasszal segítette csapatát. Bara-Németh Beáta a pályán töltött 185 perc alatt 61 pontot, 40 lepattanót és 6 asszisztot összegelt.