Ma ismét Mozgó Délután

A Zöld Nap Egyesület – partnerségben a helyi önkormányzat sportirodájával – ma, május 24-én 17–19 óra között az év negyedik Mozgó Délutánját szervezi meg a céhes városi sportcsarnokban és annak környékén. Lehetőség lesz asztaliteniszezni, szaladni, ugrókötelezni, csatlakozni a Kendu Egyesület és a KSE Kerékpár-szakosztályával közösen az Izzó Fogaskerekek edzéssorozathoz, gombfocizni a Puskás Ferenc Gombfoci Klubbal, sakkozni a Pro Pectus Egyesülettel, betekintést nyerni a felnőtt jóga világába Hodor Enikő által, valamint lábtenisz-bajnokság is lesz Fozocoș George koordinálásával. A kicsiket gyerekfoglalkozással várják.

IV. Liga

A labdarúgó IV. Liga 6. fordulójának eredményei: Kovászna – Gelence 2–0 (gólszerző: Tompa Csaba 6., 41.), Szitabodza – Barót 0–1 (gsz.: Csog Csongor 69.), Csernáton – Perkő 2–0 (gsz.: Fozocoș George 71., Zágoni Hunor 90+3.), Réty – Uzon 5–1 (gsz.: Ilyés Zoltán 4., Sorescu György 19., Kiss Zoltán 64., Simon Szilárd 77. – tizenegyesből, Pakuci Tamás 86., illetve Rab Ion 74.). A tabella állása:

9. Uzon 5 3-33 0 p

Az eddigi 24 mérkőzés gólátlaga 4.29, ami azt jelenti, hogy húszpercenként megzördült a háló. Öszesen 16 hazai, 6 vendéggyőzelem és 2 döntetlen született. Egy mérkőzésen a legtöbb (10) gólt eddig Uzon szerezte – Barót ellenében.

A következő fordulóban (vasárnap): Gelence – Szitabodza, Barót – Bardoc, Perkő – Kovászna, Uzon – Csernáton; Réty áll.

Barátságos mérkőzésen: Bardoc – Szentkatolna 7–1 (gsz.: Dobai Henrik 12., Sorin Busuioc 20., 42., Bedő László 31., 38., 75., Pánczél Alpár 69., illetve Gál Szabolcs 86. – tizenegyesből).

A harmadik Maldini

Daniel Maldini lett a harmadik tagja Maldini családnak, aki megnyerte az olasz bajnokságot az AC Milannal, miután a csapat a Sassuolo ellen aratott 3–0-s győzelemnek köszönhetően megőrizte az első helyét a tabellán.