Ötből öt vereség

Az FK Csíkszereda ötödik vereségét szenvedte el a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 5. fordulójában.

Valentin Suciu legénysége hétfőn délután a medgyesi Gaz Metan Stadionban szenvedett kategorikus, 4–1 arányú vereséget a pályaválasztó FC Hermannstadt csapatától. Az elmúlt három szezonban az élvonalban szereplő nagyszebeni együttes az első félidőben Petrișor Petrescu révén szerzett vezetést, majd az 54. percben Alexandru Oroian is bevette Gyenge Szilárd kapuját. A 74. percben Călin Popescu lesgyanús helyzetből talált be, majd a hajrában a múlt héten igazolt Jelena Richárd megszerezte az FK szezonbeli első gólját, de ez a lényegen nem változtatott, a végeredményt Silviu Balaure állította be szabadrúgásból.

Már nincs hibátlan csapat a mezőnyben, ugyanis a forduló előtt a mezőnyben egyedüliként százszázalékos Concordia Chiajna nem bírt a szezont gyengén kezdő Viitorul Pandurii Târgu Jiu-val, így négy siker után elveszítette első pontjait. Az újonc Bukaresti Steaua 2–0-ra legyőzte a Temesvári Ripensiát, és ezzel átvette a vezetést a tabellán.

Labdarúgó 2. Liga, 2021–2022-es szezon, alapszakasz, 5. forduló: Temesvári SSU Poli – Jászvásári Poli 0–1, Sellenberki SK – Dunărea Călărași 1–0, Brassói FC – Dési Unirea 1–0, Astra Giurgiu – Unirea Slobozia 1–1, FC Buzău – Konstancai Unirea 14–0, Kolozsvári U – Bukaresti Metaloglobus 2–1, Petrolul Ploiești – Dacia Unirea Brăila 4–0, Concordia Chiajna – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 0–0, Bukaresti Steaua – Temesvári Ripensia 2–0, FC Hermannstadt – FK Csíkszereda 4–1.