Négy pont csapatainknak

Négy pont csapatainknak Sport

Székely rangadót nyert a Sepsi OSK II., miután pénteken a sérüléséből visszatért Fülöp István büntetőjével 1–0-ra legyőzte a Székelyudvarhelyi FC-t. A Kézdivásárhelyi SE szintén büntetőből szerzett találatokkal játszott 2–2-es döntetlen az FC Pucioasával.

A Sepsi OSK II. és Székelyudvarhelyi FC közti székely derbi első említésre méltó jelenetére félóra elteltével került sor, amikor a tizenhatos területére betörő Csiszer Balázs ellen Marucza Csanád szabálytalankodott. A jogosan megítélt büntetőt Fülöp István értékesítette (1–0). A piros-fehérek tíz perccel később akár meg is duplázhatták volna előnyüket, azonban Kocsis jó helyzetben kihagyta a ziccert. Az udvarhelyieknek több mint negyven perc kellett, hogy veszélyeztessenek, viszont Pop csak az oldalhálót találta el. Szünet után is a vendégcsapat volt a kezdeményezőbb, de nem tudtak igazi gólhelyzetet kialakítani egészen a 73. percig, amikor Pop lövését bravúrral védte Gedő Hunor. A találkozó hátralevő részében a hazaiak megelégedtek azzal, hogy tartsák az eredményt, és kontrákkal próbálják meglepni az ellenfelet, azonban sem Grigore, sem Veres távoli lövései nem értek célt. Maradt az 1–0, az OSK II. pontszámban beérte az SZFC-t, amely jobb gólkülönbségének köszönhetően megőrizte vezető pozícióját az 5. csoport rangsorának élén.

Labdarúgó 3. Liga, 5. csoport, 13. forduló: Sepsi OSK II.–Székelyudvarhelyi FC 1–0 (1–0). Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: Dorin Burloiu (Galac).

Sepsi OSK II.: Gedő – Csiszer, Sütő, David, Veres (Ghinea, 90+4.), Fülöp (Grigore, 65.), Berde, Pál (Nistor, 88.), Toma (Incze, 88.), Becze, Kocsis (D. Rența, 65.). Edző. Andrási Alexandru. SZFC: Bodea – Marucza, Merdariu, Berkeczi, Simó, Savin, Vasile (Mateiciuc, 65.), Bobea (Lázár, 84.), Bálint, Stanciu (Covaciu, 60.), Pop. Edző: Mihai Ianc. Gólszerző: Fülöp (30. – tizenegyesből). Sárga lap: David (56.), illetve Simó (38.), Stanciu (44.), Marucza (78.), Berkeczi (87.), Savin (90+2.).

Elszántan kezdte a Pucioasa elleni szombati találkozót a Kézdivásárhelyi SE, amely számtalan helyzetet kidolgozott a mérkőzés első felében, azonban eredménytelenül, a kék-fehér mezesek pontatlanok voltak a befejezésnél. Gazda József tanítványai már a kezdő sípszótól fogva letámadták ellenfelüket, azonban előbb Gáll Attila, majd Pakucs Norbert lövését is védte a vendégkapus. A 11. percben Gáll passzát követően Antal került ziccerbe, de csak a kapust találta el. A folytatásban Gáll távoli bombáját szögletre mentette Chițescu, majd Albu Norbert jól irányzott lövését is hárította. Az ellenfél első helyzetére 34. percet kellett várni, ekkor Niczuly védte Calofir fejesét. Tíz perccel később már nem hibázott a vendégcsapat, egy beívelést követően Simion fejelt hálóba.

A második félidő hajrájára élénkült meg ismét a játék, a 71. percben Pakucs ellen szabálytalankodtak a kapu előtt, a befújt büntetőt Tankó Zsolt higgadtan értékesítette (1–1). Nem tartott sokáig a hazaiak öröme, ugyanis középkezdés után Pakucs az ellenfélnek is „összehozott” egy tizenegyest, amivel újra átvette a vezetést Pucioasa (1–2). A KSE nem adta fel, nagyot küzdött az egyenlítésért, ami tíz perccel a vége előtt össze is jött, Enache faultolta Albut a tizenhatoson belül, Tankó pedig másodszor is bevágta a büntetőt (2–2).

1. Liga, 5. csoport, 13. forduló: Kézdivásárhelyi SE–FC Pucioasa 2–2 (0–1).

Kézdivásárhely, Sinkovits Stadion. Vezette: Dumitru Robert Mormeci (Brassó). KSE: Niczuly – Telcean (Fábián, 61.), Tankó, Dobozi, Locotuș, Pakucs, Gazda, Gajdó, Albu (Postolică, 84.), Gáll (Sánta, 61.), Antal. Edző: Vasile Gherghe. Pucioasa: Chițescu – Simion, Marina, Draghea, Dită, Stoica (Ene, 55.), Calofir, Lungeanu, Enache (Samoilă, 84.), Tilica (Nisipeanu, 83.), Iamandache. Edző: Haralambie Becheanu. Gólszerzők: Tankó (73. – tizenegyesből, 80. – tizenegyesből), illetve Simion (43.), Marina (75. – tizenegyesből). Sárga lap: Telcean (40.), Gazda (44.), Gáll (50.), Niczuly (85.), Pakucs (88.), Postolică (90+3.), illetve Iamandache (44.), Stoica (52.), Enache (59.).

További eredmények: Hermannstadt 2–Barcarozsnyó 0–4, Plopeni–Kids Tâmpa 1–0, Brassói SR–CS Blejoi 1–3.