Közel, de nem eléggé

Közel, de nem eléggé Sport

Mindkét galaci mérkőzésén alulmaradt a Háromszéki Ágyúsok csapata a román jégkorongbajnokságban. Szombaton 3–1-es vereséget szenvedtek, majd vasárnap hiába vezettek négy góllal, hosszabbítás után 6–5-re kikaptak.

A negyedik hely megszerzése szempontjából rendezett ki-ki meccsek szombati felvonásán a galaciak az első harmad után már kettővel vezettek. Az 50. percben szépítettek az Ágyúsok, és a legvégén mindent egy lapra téve támadtak, azonban az ellenfél szerzett gólt.

Vasárnap fordult a kocka, a remekül kezdő háromszékiek megnyugtató fölénnyel vághattak neki az utolsó szakasznak (1–4). Ez rémálomszerűen alakult, a Duna-partiak kiegyenlítettek, és hosszabbításra mentették a találkozót, ahol Hildebrand Szabolcs a tapasztaltabb galaci gárda javára döntött.

Eredmények: Galaci CSM – Háromszéki Ágyúsok 3–1 (2–0, 0–0, 1–1), gólszerzők: Csemerilov (11.), Neznamov (20.), Constantin (60.), illetve Gecse (50.). Galaci CSM – Háromszéki Ágyúsok 6–5 (0–2, 1–2, 4–1, 1–0), gólszerzők: Teamriuc (37.), Kiricsenko (46.), Nazarov (47.), Jemilianenko (54.), Makarov (58.), Hildebrand (65.), illetve Bíró M. (12.), Bolsakov (18.), Pajor (30.), Antal E. (35.), Karamnov (43.).