Kettős siker a kosarasoknak

Kettős siker a kosarasoknak Sport

Folytatta győzelmi sorozatát a Sepsi-SIC, amely a női kosárlabda-bajnokság 6. fordulójában hazai pályán rászámolt a Rapidra. Szintén fővárosi ellenfél jutott a Kézdivásárhelyi SE-nek is, amely Bukarestben győzte le az Agronomiát.

A Sepsi-SIC a sérült Maja Miljkovic, illetve az amerikai Saqwedia Wallace, valamint a távozó Teodora Neagu nélkül állt ki a Rapid ellen. Mindez rányomta bélyegét a játék első felére, a zöld-fehérek csak az első negyed utolsó percében tudtak fordítani Brianna Fraser jóvoltából (23–19). A folytatásban Pasic és Nemes triplaparádéja után tíz ponttal is vezettek a mieink, azonban az első húsz perc végére már csak nyolcpontos volt az előnyük (40–32). Szünet után megváltozott a játék képe, a Sepsi-SIC érvényesítette tudásbeli fölényét (69-51). Az utolsó tíz percben sem fogták vissza magukat a háromszékiek, a legvégén pedig Orbán Nikolett megszerezte csapata századik pontját is, beállítva ezzel a 100–62-es végeredményt.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 6. forduló: Sepsi-SIC–Bukaresti Rapid 100–62 (23–19, 17–13, 29–19, 31–11) Sepsi-SIC: Fraser 33, Orbán 22, Ghizilă 16/6, Pasic 12/12, Cătinean 9/3. Cserék: Nemes 6/6, Croitoru 2, Podar, Botos. Edző: Zoran Mikes. Rapid: Stănici 32/15, Vlad 9/9, Cazacu 8/6, Grigore 2, Dinu 1. Cserék: V. Călin 4, Niculescu 3/3, A. Călin 2, Ilas 1, Kelemen Radin, Bejan, Moraru. Edző: Dan Militaru.

A Kézdivásárhelyi SE az Agronomia otthonában szállt síkra a győzelemért. Ljubomir Kolarevic és Farkas Alpár tanítványai beragadtak a rajtnál, az első tíz percben mindössze öt pontot sikerült szerezniük, de a második negyedre rendezték soraikat, lefaragták hátrányukat és fordítottak (26–31). A céhes városiaknak a folytatásban is sikerült tartaniuk a megszerzett előnyt (41–50), a zárófelvonásban pedig rátettek egy lapáttal, egy 15–0-s futással bebiztosították a 17 pontos győzelmet. A csapat új szerzeménye, a szerb Ines Corda 12 ponttal mutatkozott be.

Bukaresti Agronomia–Kézdivásárhelyi SE 56–73 (14–5, 12–26, 15–19, 15–23) Agronomia: Șipoș 14/6, Plavitu 13/9, Panait 12/3, Kovács 6/3, Chelariu 5/3. Cserék: Militaru 6, Bobar, Cristea, Țînțar, Anastasescu. Edző: Milan Sokic. KSE: Lewis 31, Coleman 12/6, Debreczi 8/6, Taylor 4, Tuchilus 2. Cserék: Corda 12/9, Kozman 4, Lénárt, Nagy, Csurulya, Domokos, Marthi. Edző: Ljubomir Kolarevic.

A mezőnyre kéthetes pihenő vár, ugyanis a válogatott mérkőzései miatt szünetel a bajnokság.