Ketten a forduló csapatában

Ketten a forduló csapatában Sport

Az újonc Petrolul Ploiești és az FC Voluntari találkozójával zárult hétfőn este a labdarúgó Szuperliga nyitófordulója. A győztes kiléte az utolsó percekben dőlt el, ugyanis a Voluntari büntetőhöz jutott, amit értékesített is. A friss Szuperkupa-győztes Sepsi OSK két játékosát is beválogatták az első forduló csapatába.

Mint ismert, a Szuperliga névre átkeresztelt élvonalbeli labdarúgó-bajnokság első fordulójában a szentgyörgyi alakulat kétgólos hátrányból egyenlítve pontot szerzett az Universitatea Craiova otthonában, sőt, akár a győzelmet is megszerezhette volna, azonban a ráadás végén Ispas közelről nem tudott betalálni. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) minden forduló végén kijelöli a játéknap legjobb tizenegyét, amelyben ezúttal két szentgyörgyi játékos is helyet kapott: Radoslav Dimitrov és Vitalie Damașcan. Dimitrov mindkét OSK-gólnál közreműködött, a rutinos, 33 éves bolgár védő 180. mérkőzését játszotta a román élvonalban. Damașcan 69. percben történt becserélése új lendületet adott a szentgyörgyi támadásoknak, a 23 éves támadó alig négy perccel a beállása után pazar kapáslövéssel szépített, és kiérdemelte helyét az álomcsapatban. Az oltyánok mindkét gólját jegyző Gustavo Vagenin is bekerült a legjobbak közé.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, az első forduló eredményei: FC Hermannstadt – CS Mioveni 3–0, Universitatea Craiova – Sepsi OSK 2–2, FC Argeș Pitești – Aradi UTA 2–0, Kolozsvári CFR – Bukaresti Rapid 1–0, Konstancai Farul – FC U Craiova 2–1, FCSB – Kolozsvári U 1–1, FC Botoșani – Chindia Târgoviște 3–2, Petrolul Ploiești–FC Voluntari 0–1.

Az első forduló csapata: Cristian Bălgrădean (Kolozsvári CFR) – Radoslav Dimitrov (Sepsi OSK), Yuri Matias (CFR), Igor Armaș (FC Voluntari), Iasmin Latovlevici (FC Argeş) – Gustavo Vagenin (U Craiova), Andrei Artean (Farul), Baba Alhassan (FC Hermannstadt) – Sebastian Mailat (FC Botoşani), Vitalie Damașcan (Sepsi OSK), Dorian Bertrand (FC Argeş). Edző: Erik Lincar (Kolozsvári U).

A 2. forduló programja: pénteken 20.30-tól Mioveni–FC Farul Konstanca; szombaton 18.30-tól FC Voluntari–FC Botoșani, 21.30-tól FC U Craiova–Kolozsvári CFR; vasárnap 12 órától Sepsi OSK–FC Argeș, 18.30-tól Kolozsvári Universitatea–Universitatea Craiova, 21.30-tól FC Rapid–FCSB; hétfőn 18.30-tól Chindia Târgoviște–FC Hermannstadt, 21.30-tól Aradi UTA–FC Petrolul.