Idegenben nyert a KSE labdarúgócsapata

Idegenben nyert a KSE labdarúgócsapata Sport

Sorozatban harmadik győzelmét aratta a KSE labdarúgócsapata a harmadosztályos pontvadászatban, a kézdiek a szombati 10. fordulóban Antal Barna duplájával 2–1-re nyertek a sereghajtó Brassói Kids Tâmpa otthonában.

Esélyesebb félhez méltón uralta a játékot brassói kiszállásán a KSE, amely már a 6. percben közel állt a vezetés megszerzéséhez, azonban Gajdó Tamás szabadrúgása a kapufán csattant. A kézdi gárda az első játékrészben ugyan fölényben játszott, helyzeteket alakított ki, ám ezekből nem született gól. Aztán a második félidőre nagyon jól jött ki a Gazda József irányította csapat, az 56. percben Antal Barna jóvoltából sikerült megtörni a gólcsendet. A támadó egy szépen felépített támadás végén Gajdó jobboldali beadását továbbította a házigazdák hálójába.

A fiatal erőkből álló hazai csapat nem adta fel, és a 76. percben gólra váltotta első kapura tartó lövését, Spătaru egy jól célzott lövéssel kiegyenlített (1–1). A Cenk-alattiak öröme harminc másodpercig tartott, ugyanis középkezdés után a KSE visszaállította előnyét. Antal Barna látványos egyéni akcióját tetőzte meg egy újabb találattal, és mint utóbb kiderült, ezzel megnyerte csapatának a mérkőzést. A KSE szombaton a Barcarozsnyói Olimpic együttesét látja vendégül.

Labdarúgó 3. Liga, 5. csoport, 10. forduló: Brassói Kids Tâmpa – Kézdivásárhelyi SE 1–2 (0–0). Gólszerzők: Dan Spătaru (76.), illetve Antal Barna (56., 77.). KSE: Niczuly (Bunduc, 78.) – Telcean (Péter, 82.), Tankó, Dobozi, Locotoș – Gáll (Barbócz, 82.), Albu, Pakucs – Antal, Szőcs (Bandi, 73.), Gajdó (Vârtosu, 73.).

A 10. forduló többi eredménye: CS Blejoi – Székelyudvarhelyi FC 0–2, Barcarozsnyói Olimpic – FC Pucioasa 1–1, CSO Plopeni – FC Hermannstadt 2 0–0. A Brassói SR – Sepsi OSK II. mérkőzést kedden 14 órától rendezik meg.