A Sepsi–SIC és a KSE is megnyerte bajnokiját

A Sepsi–SIC és a KSE is megnyerte bajnokiját Sport

Magabiztos sikereket arattak a szombati 5. fordulóban a női kosárlabda-bajnokságban érdekelt háromszéki csapatok. A címvédő Sepsi–SIC a CSM Alexandria otthonában diadalmaskodott, míg a Kézdivásárhelyi SE hazai környezetben múlta felül a vendég Kolozsvári U együttesét.

Nehézkesen lendült játékba Alexandrián a Sepsi–SIC, ahol a házigazdák 4 ponttal is vezettek, mire két és fél percnyi játék után megszületett az első szentgyörgyi kosár, Ghizilă triplája. A hullámzóan játszó zöld-fehérek aztán az első negyed derekán átvették a vezetést, és hétpontos előnyt dolgoztak ki az első szünetre (14–21). A folytatás is kiegyensúlyozottnak bizonyult, a bajnokcsapat csupán egy ponttal tudta növelni előnyét a nagyszünetre (29–37).

Térfélcsere után azonban magukra találtak Zoran Mikes tanítványai, magasra tették a mércét, mindössze pár perc alatt több mint 20 egységnyi előnyt kreáltak (32–55). A tudásbeli különbség kiütközött a felek között, a hatékony védekezés ezúttal eredményes támadójátékkal társult, így a Sepsi–SIC – esélyt sem adva ellenfelének – behozhatatlan előnyre tett szert a harmadik szakasz végére (34–65). A záró felvonásban is a mieink diktálták a ritmust, és a 28 pontig jutó Brianna Fraser vezényletével fölényes, 39 pontos sikert arattak (49–88). Ezt követően komolyabb erőpróba vár a szentgyörgyiekre, ugyanis szerdán az Európa-kupában az eddig veretlen ukrán BC Prometey együttesét fogadják a Sepsi Arénában.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 5. forduló: CSM Alexandria – Sepsi–SIC 49–88 (14–21, 15–16, 5–28, 15–23). Alexandria: Burcică 9/3, Petrova 7/3, Pana 7, Voicu 6, Mazilu. Cserék: Crăciunescu 11/9, Marin 5/3, Lungu 2, Horlea 2, Bota, Oinaru. Edző: Mădălin Piperea. Sepsi-SIC: Fraser 28/3, Ghizilă 10/6, Wallace 10/6, Orbán 6, Pasic 4. Cserék: Neagu 8, Cătinean 7, Podar 7, Croitoru 6, Botos 2. Edző: Zoran Mikes.

A Kézdivásárhelyi SE maximálisan kihasználta a hazai pálya előnyét, és behúzta a szebb napokat látott Kolozsvári U elleni találkozót. 4–0-val indított a KSE, ötpercnyi játék után 12–7-et mutatott az eredményjelző, majd 16–7-nél időt kértek a vendégek, azonban nem bírtak felzárkózni, a KSE 18–11-re hozta az első negyedet. A folytatásban kiegyensúlyozottá vált a játék, a kincses városiak 22-nél kiegyenlítettek, azonban nem tudták átvenni a vezetést, a KSE 28–24-es előnnyel fordult. A harmadik szakaszban felváltva estek a kosarak, a kék-fehér mezesek kézben tartották a mérkőzést (44–37). A záró szakaszban aztán egyre jobban kijött a papírforma, egyértelműen a kézdiek dominálták a parkettet. Ljubomir Kolarevic és Farkas Alpár tanítványai egy pillanatra sem engedtek ki, jól összpontosítottak mind védekezésben, mind támadásban, végül 22 pontos győzelmet arattak.

Kézdivásárhelyi SE – Kolozsvári U 66–44 (18–11, 10–13, 16–13, 22–7) KSE: Lewis 21, Taylor 15/9, Coleman 13/3, Debreczi 9/3, Tuchilus 2. Cserék: Kozman 4, Domokos 2, Csurulya, Lénárt, Nagy. Edző: Ljubomir Kolarevic. U: Nicholas 19, Beldian 9/9, Uiuiu 5/3, Rubin 2, Fleșer. Cserék: Al Ash Hab 7, Bölöni 1, Rus 1, Mihășan, Bota, Popovici, Stoica. Edző: Jannisz Kukosz.

További eredmények: Marosvásárhelyi BC Sirius – Szatmárnémeti VSK 74–77, FCC Baschet Arad – Triumf Botoșani 97–67, Rapid Bukarest – Agronomia Bukarest 45–63, CSU Olimpia Brassó – Phoenix CSU Simona Halep Konstanca 60–78. Szabadnapos: Târgoviște. A rangsor: 1. Szatmárnémeti VSK 5 győzelem/0 vereség, 10 pont, 2. CS Alexandria 3/2, 8 pont, 3. Sepsi-SIC 3/1, 7 pont, 4. Konstanca 2/3, 7 pont, 5. Marosvásárhelyi BC Sirius 3/1, 7 pont, 6. FCC Baschet Arad 3/0, 6 pont, 7. Rapid 1/4, 6 pont, 8. Agronomia 2/2, 6, 9. Kolozsvár 2/2, 6 pont, 10. Brassó 1/4, 6 pont, 11. Târgoviște 1/3, 5 pont, 12. Botoșani 0/5, 5 pont, 13. Kézdivásárhelyi SE 2/1, 5 pont.