Fájó döntetlen emberelőnyben

Fájó döntetlen emberelőnyben Sport

Nem tudta kihasználni gól- és emberelőnyét a Sepsi OSK, kiengedte kezéből a győzelmet a Rapid ellen az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 26. játéknapján. Idénybeli 12. döntetlenével a piros-fehér alakulat elszalasztotta esélyét, hogy a fővárosiakat megelőzve előlépjen a hetedik helyre.

A mezőnyfölényben futballozó Sepsi OSK már a 13. percben vezetést szerezhetett volna, Eder González szabadrúgása után Aganovic fejesét Moldovan kiütötte, majd nem sokkal később a 200. élvonalbeli mérkőzésén pályára lépő Cristi Bărbuț remekül tálalt Dumitrescunak, aki néhány méterről fölé lőtt. A 33. percben emberelőnybe került a sepsiszentgyörgyi együttes, Alexandru Albu durván szabálytalankodott Anass Achahbar ellen, így mindkettejük számára véget ért a mérkőzés: a holland középpályást hordágyon kellett levinni, a Rapid játékosát pedig a játékvezető kiállította, a sérülés súlyosságát látva. Az OSK csakhamar ki is használhatta volna emberelőnyét, azonban Bărbuț lapos lövését a fővárosiak kapusa hárította. A Rapid első helyzetét a 41. percben, emberhátrányban jegyezhettük fel, amikor Rareș Ilie gurított a kapu mellé.

Szünet után megtörte a gólcsendet a szentgyörgyi alakulat, a csapat legjobbjának bizonyuló Bărbuț precíz átadását Marius Ștefănescu továbbította a hálóba (0–1), szezonbeli negyedik gólját szerezve meg. A folytatásban a csereként beállt Askovszki bebiztosíthatta volna a szentgyörgyi győzelmet, ám lövése kevéssel elkerülte a kaput. Az OSK a legvégére kiengedett, az egyre többet kezdeményező házigazdák pedig éltek a lehetőséggel, és kiegyenlítettek. Stefan Pănoiu kemény lövését még védte a jobb alsó saroknál Niczuly Roland, de a hosszabbításban nagyot hibázott: messzire kifutva röviden ütötte el a labdát, amelyet Alexandru Ioniță az üresen maradt kapuba emelt (1–1). A Sepsi OSK szombaton 17 órától az FC Voluntari vendégeként gyűjthet újabb pontokat.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 26. forduló: FC Rapid–Sepsi OSK 1–1 (0–0). Mioveni, városi stadion. Vezette: Sebastian Colțescu.

Rapid: Moldovan – Morais, Grigore, Săpunaru, Onea – Kait (Goge, 78.), Albu – Ilie (Pănoiu, 78.), Marzouk (Moise, 36.), Sefer (Ioniță, 71.) – Vojtus (Bălan, 71.). Vezetőedző: Mihai Iosif. Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Dumitrescu – González (Vașvari, 76.), Aganovic – Bărbuț (Askovszki, 76.), Achahbar (Păun, 36.), Ștefănescu (Golofca, 76.) – Tudorie (Luckassen, 84.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Gólszerzők: Ioniță (90+2.), illetve Ștefănescu (50.). Sárga lap: Ilie (19.), Carnat (90+4.), illetve Bărbuț (37.), Păun (60.), Ștefănescu (68.), Golofca (83.). Piros lap: Albu (33.)
További eredmények: Konstancai Farul – FC Voluntari 3–0, Medgyesi Gázmetán – Kolozsvári CFR 1–2, FC Argeș Pitești – CS Mioveni 1–0.

Az Aradi UTA – Bukaresti Dinamo és FCSB – Chindia Târgoviște találkozók lapzárta után végződtek. A mai műsor: 17.30-tól FC Botoșani – Academica Clinceni, 19.55-től Universitatea Craiova – FC U Craiova.