Balszerencsés forduló

Balszerencsés forduló Sport

Nem hozott szerencsét a háromszéki labdarúgócsapatoknak a 3. Liga hétközi fordulója, mind a Sepsi OSK II., mind a KSE vesztesen hagyta el a játékteret kedden. Pénteken és szombaton újabb nehéz meccsek várnak rájuk.

A vendég Pucioasa kezdte jobban a szentgyörgyi találkozót, a házigazdák negyedóra elteltével kerültek helyzetbe. A folytatásban Becze Tamás értékesítette egy megítélt tizengyest a 31. percben Calofir kiegyenlített, majd a 43. percben duplázott (1–2).

Szünet után sem változott a játék képe, az FC Pucioasa a 60. percben tovább növelte előnyét (1–3). A sepsiszentgyörgyi csapat előtt is adódott lehetőség, ám a hajrában Asztalos Róbert szabálytalankodott Carlos Căpraru ellen. A megítélt tizenegyest Gedő könnyedén hárította, majd az ismétlést is bravúrral védte. A ráadásban Toma szépíthetett volna, ám fejese csak az oldalhálót találta el.

1. Liga, felsőházi rájátszás, 6. forduló: Sepsi OSK II. – FC Pucioasa 1–3 (1–2).

Sepsiszentgyörgy, városi stadion. Vezette: Andrei Baciu (Botoșani). Sepsi OSK II.: Gedő – Asztalos, Berde, David (Veress, 46.), Veres, Máthis (Ilyés, 76.), Maftei (Dobrean, 46.), Fülöp (Ureche, 76.), Toma, Pál (Bena, 76.), Becze. Edző: Andrási Alexandru. Budoiu – Simion, Croitoru (Tudor, 72.), Marina, Diță (Dumitrașcu, 72.), Petre, Ciobanu (Enache, 55.), Lungeanu (Căpraru, 84.), Calofir, Dragnea, Samoilă (Răuță, 84.). Edző: Haralambie Becheanu. Gólszerzők: Becze (30. – tizenegyesből), illetve Calofir (31., 43., 60.). Sárga lap: Lungeanu (66.), Calofir (75.).

A felsőház másik meccsén a Székelyudvarhelyi FC 4–0-ra verte Barcarozsnyót, és bebiztosította első helyét az 5-ös csoportban. Az OSK II. pénteken épp Udvarhelyen vendégeskedik.

Sorozatban második mérkőzésén maradt alul a Kézdivásárhelyi SE, a kék-fehérek meglepetésre súlyos vereséget szenvedtek a sereghajtó Brassói Kids Tâmpa otthonában. Sajnos, az ellenfél végig uralta a játékot, csapatunk kevés helyzetet tudott kialakítani. A fiatal erőkből álló brassói alakulat minden helyzetét gólra váltotta, így szünetben már 3–0-ra vezetett, a végén pedig 5–0 arányú győzelmet aratott. Minden csapat életében vannak rossz napok, a kézdiek szombaton 18 órától hazai pályán Blejoi ellen feledtethetik a keddi fiaskót.

1. Liga, alsóházi rájátszás, 6. forduló: Brassói Kids Tâmpa – Kézdivásárhelyi SE 5–0 (3–0).

Kids Tâmpa: Alexa – Stoica, Sburlea, Cupu, Zota (Bordea, 76.) – Mitrică (Șerban, 76.), Dima (Moldovan, 63.) – Bugnar, Spătaru (Vlad, 70.), Kerekes (Plăiașu, 70.) – Nechita. Edző: Vasile Tatarciuc, Ciprian Anghel. KSE: Bunduc – Fábián (Barbócz, 46.), Tankó, Dobozi, Gajdó (Todor, 68.), Gazda (Ghingaru, 68.), Pakucs, Albu, Sánta (Damian, 35.), Bandi, Gáll (Szőcs, 46.). Gólszerzők: Kerekes (22., 30., 61.), Spătaru (14., 55.).

További eredmények: Plopeni – Hermannstadt II. 0–0. A Brassói SR – Blejoi találkozó tegnapi lapzártánk után zárult.