Balogh Hanna ezüstérme

Balogh Hanna ezüstérme Sport

Újabb szép eredményt ért el a Nagy Mózes Sportklub 16 esztendős sepsiszentgyörgyi sportolója, Balogh Hanna, aki ezüstérmet érően versenyzett az U21-es cselgáncsozók országos bajnokságán, Brassópojánán. A háromszéki dzsudokának ez az idei második érme, miután februárban harmadik lett az U18-os döntőn.

Az elmúlt hétvégén brassópojánai buborékban került sor az U21-es cselgáncsozók országos döntőjére, amelyen a kézdivásárhelyi Nagy Mózes SK színeiben ott volt Veres László tanítványa, Balogh Hanna is. A megyeszékhelyi kiválóság két hete ötödik lett a felnőttek döntőjén, így ezúttal az éremszerzés reményében lépett tatamira. Hanna remek küzdelem révén jutott be a 63 kg-os súlycsoport döntőjébe, ahol azonban vereséget szenvedett az idősebb Florentina Cornelia Ivanescutól, és be kellett érnie az ezüstéremmel.

Eredmény (63 kg, 8 induló): 1. Florentina Cornelia Ivanescu (Pitesti-i MSK), 2. Balogh Hanna (Nagy Mózes SK), 3. Lungu Sarolta (Nagyváradi ISK/SPL) és Cătălina Bungardean (Bukaresti 5-ös számú ISK).
A megyeszékhelyi MSK (edző: Oltean Petru) színeiben Țifrea Laurențiu (-60 kg) ötödik, Mocanu Daniel (-66 kg) kilencedik lett.