A települések fejlesztésére fordíthatják a gyógyvizek kitermelési illetékének 80 százalékát
A terápiás célokra használt gyógyvizek kitermelése után járó illetékek 80 százaléka ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Agerpres hírügynökség által közölt terjedelmes összegzés egyebek között arra hívja fel a figyelmet, hogy minden második romániai gyermeket bántalmaznak, 41,5 százalékukat, 1,5 millió kiskorút szegénység és társadalmi kirekesztés fenyeget, 26,2 százalékuknak nincs az otthonában vécé és fürdőszoba.
Az Európai Unió 15 év alatti leányanyáinak 45 százaléka Romániából származik, a csecsemőhalandóság aránya pedig 5,6 ezrelékes a 3,4 ezrelékes európai uniós átlaghoz képest. Romániában több mint 76 ezer olyan hátrahagyott gyermek szerepel a hivatalos nyilvántartásokban, akinek legalább egyik, és 21 ezer, akinek mindkét szülője külföldre ment dolgozni.
2021-ben minden harmadik romániai gyermek szorongással küzdött, és lelki, érzelmi szaktanácsadásra szorult. A romániai iskoláskorú gyerekek 41 százaléka funkcionális analfabéta, a tavalyi tanévben a korai iskolaelhagyó, 7 és 17 év közötti kiskorúak száma 286 ezer volt – sorolta a civil szervezet.
A Salvați Copiii alapítvány június elsejére időzítette közleményét, amelyet 2017 óta hivatalos munkaszüneti nappal ünnepelnek Romániában. A kormány, a minisztériumok, és a romániai települési önkormányzatok többsége nyílt napok, vetélkedők, játékos sportrendezvények és családi programok megszervezésével igyekezett a gyermekek kedvében járni. Június elsejét a nemzetközi nőszövetség 1949-es moszkvai kongresszusa tette meg a gyermekvédelem nemzetközi napjává.
(MTI)