Nem digitalizalni kell hanem megvalogatni a tanari gardat aki plusz penzert meg egy dolgozatot sem tud javittani !

Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A miniszter rámutatott, jövőre mindegyik megyében lesz egy-egy olyan vizsgaközpont, amelyiknél a dolgozatokat a vizsgázó jelenlétében beszkennelik, valamennyi vizsgatárgyból minden tételhez hozzárendelnek egy kódot, és a tanárok online végzik majd a javítást. Így elkerülhető, hogy az ugyanazt a dolgozatot javító két tanár kapcsolatba kerüljön egymással – magyarázta.
Erről annak kapcsán beszélt a miniszter, hogy az idei érettségi dolgozatok óvások utáni újrajavítása nyomán az esetek túlnyomó többségében módosult a jegy, és sokszor “megengedhetetlenül nagy” volt a különbség az eredeti és a végső osztályzat között.
Cîmpeanu szerint egy másik előnye ennek a fajta javításnak az lenne, hogy nem csak vizsgatárgyanként, hanem tételenként is lesz kimutatás az eredményekről, így tisztább képet kapunk arról, hogy milyen téren vannak hiányosságok, és jobban elő lehet majd készíteni a kompetencia alapú érettségi bevezetését.
(Agerpres)
Nem digitalizalni kell hanem megvalogatni a tanari gardat aki plusz penzert meg egy dolgozatot sem tud javittani !
Melyik tanár fogja mereszteni a szemét a szkennelt dolgozat javításával! A beszkennelés, már eleve sok időt venne fel, de a javítás…..2 tanár ne találkozzon!😆 Már a bilincs és a korbács hiányzik!😆 A jegykülönbség abból adódik,hogy sok diák olyan csunyán ír mint a családorvosom!😆😆😆 A leggyengébb és legidiótább miniszter aki létezett 90 után!!! A tanfelügyelők és miniszterek kellene mind kijavítsák, mert ők a legokosabbak mindközül!😂😂