Erdélystat: Sepsiszentgyörgy Székelyföld legdrágább városa
Erdély jelentős magyar lakosságú városai közül Kolozsváron a legdrágább, Gyergyószen...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Az egységes tarifák mellett az intézkedés célja, hogy növelje mintegy 10 százalékkal a vállalatok bevételét, és csökkentse a bukaresti fővárosi költségvetésre nehezedő nyomást. A felszíni közlekedést üzemeltető STB SA, valamint a metrót üzemeltető Metrorex vállalat szerint az áremelést az indokolja, hogy a metrónál legutóbb 2014-ben, a felszíni tömegközlekedésben pedig legutóbb 2008-ban voltak áremelések, így a jegyárak csekély mértékben fedezik a kiadásokat.
A legjobban a felszíni közlekedés drágul, ahol az eddigi egy utazás 1,3 lej helyett 3 lejbe fog kerülni, ami 130 százalékos növekedés. A metrón pedig egy út ára 3 lejbe kerül az eddigi 2,5 lej helyett. Amennyiben az utasok egy kombinált, felszíni közlekedésre és metróra egyaránt érvényes jegyet akarnak váltani, akkor 5 lejt kell fizetniük.
A bérletek esetében is a legnagyobb drágulás a felszíni tömegközlekedésben lesz, hiszen eddig egy valamennyi vonalra érvényes bérlet 50 lejbe került, ami augusztustól 80 lej lesz. A metrónál az eddig 70 lejbe kerülő havi bérlet ezentúl szintén 80 lej lesz. A metróra és felszíni közlekedésre egyaránt érvényes havi bérlet ára 140 lej lesz.
A bukaresti tömegközlekedés az egyik legolcsóbb volt az európai nagyvárosok között, de a színvonala is jóval elmaradt a nyugat-európai vagy a közép-európai városokétól. A két vállalat vezetőségének szándékában áll fejlesztésekre fordítani a plusz bevételt, hogy javítsák az utazási körülményeket.
(MTI)