2020.március 25-én fogadta el!

Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Ezt látszik alátámasztani a dolgok időbeni sorrendje is: az autonómia statútumot április 23-án fogadta el hallgatólagosan a képviselőház, Iohannis viszont csak 28-án mondta el államfőhöz méltatlan beszédét, amit az indokolhat, hogy az ominózus, A korrupció világjárványa: 40 dolláros maszkok, megkérdőjelezhető szerződések, rizst lopó bürokraták című cikk április 26-án jelent meg a The Washington Postban. Az időeltolódás miatt az Anthony Faiola és Ana Vanessa Herrero által jegyzett írás gyakorlatilag másnap „ért ide”. Ezt követően egy Iohannis–Trump telefonbeszélgetésre is sor került, ahol – a hivatalos tájékoztatás szerint – „megvitatták a védőfelszerelések problémáját”.
A vezető amerikai lap arról ír, hogy egy kolumbiai törvényhozó megbotránkozott azon, hogy kormánya milyen áron szerzi be egyes nagybani beszállítóktól a rászorulóknak szánt élelmiszert, ezért a termékekről készített fényképekkel felszerelve lement utcájában a sarki fűszereshez, és a hatóság által kifizetett ár nagyjából feléért megvásárolta ugyanazt az árut. Ez az összehasonlító vásárlás lett Kolumbiában a koronavírus-járvány kapcsán indult korrupciós bűnügyieljárás-sorozat egyik kiváltója.
Banglades egy másik példa: amikor a munka nélkül maradt emberek megsegítésére a kormány rizst vásárolt, a szétosztás során 275 tonna termék egyszerűen „eltűnt”. Később ötven tisztségviselő ellen emeltek vádat amiatt, hogy a rizst feláron próbálta értékesíteni a piacon. E két „konszolidált demokráciához” zárkózik fel Románia.
A lap elismeri, hogy a maszkok és lélegeztetőgépek értékét a piacgazdaság kereslet-kínálat törvényei hordozzák világszerte, de rámutat: az állami szerződésekben szereplő emelt ár – a beszállítók hátterével párosítva – megkérdőjelezi a tisztességes beszerzés szándékát.
„Romániában, ahol a szokásos közbeszerzési ajánlattételt felfüggesztették az eljárás felgyorsítása érdekében, többen bírálták a kétes háttéralkuk nyomán létrejött szerződéseket. A Romwine and Coffee Kft., egy Bukaresttől 50 kilométerre délre székelő kisvállalat cigarettát és alkoholos italokat árusít. Ez nem volt akadálya annak, hogy 12,6 millió dollár értékben két állami szerződést kapjon, hogy különleges orvosi maszkokat szállítson a piaci ár kétszeresét meghaladó értéken” – fogalmaz a lap.
A The Washington Post romániai forrásokra hivatkozva azt írja: az ilyen eljárás nem számít újdonságnak, volt már példa arra, hogy „három alkalmazottal és három laptoppal működő cégek több százmillió eurós ajánlatot nyertek utcákra, autópályákra, hidakra és hasonlókra”. Ha igaz is, tesszük hozzá, hogy Iohannis e miatt intézte felháborító kirohanását a magyarok ellen, ez nem mentesíti őt tette alól, sőt…
2020.március 25-én fogadta el!
Gratulalok hogy kozolte ezt az irast!!!
Becsület szavamra, nem én lopok!
De legalább ne adna okot arra ,hogy a világ a szájára vegye őt és ez által ,,Romániát,,De e mellett értelmes ember a mai világban nem mehet el szó nélkül,hi ába aki bunkó még arra is hogy a választóit tisztelje az bizony született bunkó is fog maradni a világ porondján.Van olyan hogy egyes embereknek több sütnivalója van másoknak kevesebb,de ennek a szásznak semmi nem jutott ,hiába állt sorba reggeltől nap estig,ennek nem országot ,kecskenyájat azt talán tudna terelni,ahoz nem kell ész,és felelőség!!!!
Szép kilátások elé nézünk!😆