Uniós pénzeket érintő csalással és pénzmosással gyanúsított bűnbandát lepleztek le Temes megyében
Európai uniós és hazai alapokat érintő csalással és pénzmosással gyanúsított bűnband...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Az ítélet jogerős.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) volt elnökének legközelebb augusztus 27-én lesz joga kérelmezni feltételes szabadlábra helyezését.
Dragnea két évet töltött le három és fél éves börtönbüntetéséből, amelyet a Teleorman megyei gyermekvédelmi igazgatóságnál történt fiktív alkalmazások ügyében kapott.
A szabadlábra helyezési kérelemről szerdán zajlott a tárgyalás, ezen Liviu Dragneát ügyvédje, Flavia Teodosiu képviselte, a volt PSD-elnököt videokonferencia keretében hallgatták meg.
Az ügyész a feltételes szabadlábra helyezés ellen érvelt, mondván, hogy Dragneát szankcionálni kellett a börtönben, miután bírálta az ellene hozott ítéletet.
Az ügyvéd ezzel szemben kifejtette, nincs bizonyíték arra, hogy Dragnea nem fogadta volna el az ítéletet, és védence a szabadlábra helyezés minden feltételének eleget tesz: megfelelő magatartást tanúsított, szorgalmasan dolgozott és letöltötte büntetése kétharmadát.
A kérdésekre online válaszoló Dragnea azt mondta, a büntetést azért kapta, mert online beszélt egy olyan személlyel, akivel a börtön jóváhagyta a kapcsolattartást.
‘Ezekben a hónapokban minden ellenem elkövetett visszaélést elszenvedtem: az élelemhez, az egészséghez, a munkához való jog megvonását. Minden tanfolyamon részt vettem, amire engedélyt kaptam. Megértettem, miért hoztak ide. Nem értem, miért ne élhetnék a szabadlábra helyezés jogával. Románok millióinak életét tettem jobbá, anélkül, hogy bármit is kértem volna cserébe” – mondta a szerdai tárgyaláson Liviu Dragnea.
Szerdán a bírói testület csütörtökre halasztotta az ítélethozatalt, csütörtökön pedig a szabadlábra helyezési kérelem elutasítása mellett döntött.
Április 27-én a bukaresti 5. kerületi bíróság alapfokon elutasította Dragnea feltételes szabadlábra helyezési kérelmét. Az akkori döntés indoklása szerint Liviu Dragnea kitöltötte ugyan büntetésének kétharmadát, ami a feltételes szabadlábra helyezés előfeltétele, de nem adta szilárd bizonyítékát annak, hogy megjavult.
Dragnea akkor megfellebbezte a döntést. A volt PSD-elnök megpróbálta megakadályozni, hogy a bukaresti törvényszéken tárgyalják a fellebbezést, és kérte az ügy áthelyezését egy másik törvényszékre, ennek az igénylésnek az elbírálását azonban elhalasztotta az ítélőtábla.
A volt PSD-elnök több ízben is beperelte a rahovai börtön vezetőségét, arra panaszkodva, hogy nem engedik dolgozni a börtön autóműhelyében.
A büntetés-végrehajtási intézmény azt követően vonta meg Dragnea munkához való jogát, hogy Dragnea online interjút adott volt tanácsosának, Anca Alexandrescunak, aki most a Realitatea Plus televízió munkatársa.
Dragnea több pert meg is nyert a börtön vezetőségével szemben. Ezekben az esetekben a bírók elismerték, hogy az elítélt jogait nem tartották tiszteletben, többek közt a munkához és az orvosi ellátáshoz való jogot.
Liviu Dragneát 2019 májusában 3 év és 6 hónap szabadságvesztésre ítélték a Teleorman megyei fiktív alkalmazások ügyében.
(Agerpres)