Uniós pénzeket érintő csalással és pénzmosással gyanúsított bűnbandát lepleztek le Temes megyében
Európai uniós és hazai alapokat érintő csalással és pénzmosással gyanúsított bűnband...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Az interjúban Lazăr rámutatott, hogy a 2016-ban aláírt protokollum kapcsán a alkotmánybíróság csak néhány bekezdésről állapított meg alkotmányellenességet, és nem a dokumentum egészéről. A kérdéses részeket kiiktatják a megállapodásból.
“Mi az igazság erről? Először is arról a protokollumról akarok szót ejteni, amit személyesen írtam alá. A 2016-os a nemzetbiztonsággal és a terrorelhárítással kapcsolatos. Mi euroatlanti struktúrákhoz tartozunk, ilyen minőségünkben kötelességünk a saját nemzetbiztonságunk és más államok biztonságának védelme, a terrorizmus elhárítása. Hogyan lehetséges, hogy valaki ellophat egy titkos dokumentumot a román állam egyik intézményéből, és a televízióban mutatja be, hogy elindíthassák a támadást a legfőbb ügyészség ellen?” – tette fel a kérdést Augustin Lazăr.
Kifejtette: az alkotmánybíróság a megállapodásnak mindössze két-három cikkelyét minősítette alkotmányellenesnek, de ezek nem vonatkoznak az együttműködés lényegi vonatkozásaira, soha nem ültették gyakorlatba őket, és ezeket ki is fogják iktatni a dokumentumból.
“A protokollum azért jött létre, hogy törvényes keretek között történjen Románia nemzetbiztonságának védelme” – szögezte le Augustin Lazăr.
“Nem a megállapodás egészéről állapították meg az alkotmányellenességet. Hogyan lehetséges, hogy ezt politikai bumerángként használják fel és a legfőbb ügyészség fejét célozzák meg vele? Kinek a fején fog széttörni ez a bumeráng? Mert valakinek felelnie kell. Ha alkotmányellenesnek nyilvánították volna, másról beszélnénk, de ez a protokollum a maga egészében alkotmányos, használni lehet és használni kell a gyakorlatban. (…) Hogyan lehetséges és ki vállal felelősséget azért, hogy ezt ellopták és megmutatták a televízióban, noha titkos dokumentum volt?” – fogalmazott a legfőbb ügyész.
A legfőbb ügyészség 2018 augusztus 24-én jelentette be, hogy büntetőjogi eljárásba kezdett, miután Darius Vâlcov nyilvánosságra hozott egy 2016-ban, a SRI és a legfőbb ügyészség között megkötött együttműködési megállapodást.
A sajtóban megjelent hírek szerint a dokumentumot a konstancai táblabírósági ügyészségről csempészték ki, ugyanattól az intézménytől, ahol a DNA-főügyészi tisztségre javasolt Adina Florea is dolgozott.
(Agerpres)