Uniós pénzeket érintő csalással és pénzmosással gyanúsított bűnbandát lepleztek le Temes megyében
Európai uniós és hazai alapokat érintő csalással és pénzmosással gyanúsított bűnband...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Egy gyulafehérvári üzletben például a cukros polc fölött egy felirat látható, amely arra biztatja a vásárlókat, hogy öt csomagnál többet ne vásároljanak. Ennek ellenére, a polcon nem maradt cukor. Hasonló helyzet állt elő az olaj és a liszt esetében is. Az iparág képviselői szerint egyedi esetekről van szó, és jelenleg nincs ok aggodalomra a polcokon lévő termékek esetleges hiánya miatt.
“Nincs ok aggodalomra. Valóban vannak feszültebb helyzetek, nehézségek, amelyek az ellátási lánc menedzsmentje szempontjából eredendően felmerülnek. A különleges helyzet a világjárvány miatt alakult ki. Ez a fő tényező, a bizonytalanság, hogy mikor lesz vége a járványnak. Voltak olyan tényezők, amelyek azt a benyomást keltették, hogy közeledünk a végéhez. Nem így van. Ez a bizonytalanság továbbra is feszültséget okoz, de a munka folyik, vannak megoldások, és jelenleg nem beszélhetünk élelmiszerválságról” – mondta George Bădescu, az üzletek szövetségének igazgatója.
Világszerte élelmiszerválságtól tartanak. A jelzés Kínából érkezett, ahol a pekingi hatóságok arra utasították polgáraikat, hogy készüljenek fel a legrosszabb forgatókönyvre. A világ másik felén a britek az elmúlt négy évtized legnagyobb ellátási lánc-gondjával néznek szembe. Ami hazánkat illeti, továbbra sincs ok az aggodalomra – állítják a szakértők. Nem fognak elfogyni a polcokról a termékek, de az élelmiszerek egyértelműen drágábbak lesznek.
Az élelmiszerárak a legmagasabb szinten vannak az elmúlt tíz évhez viszonyítva. Az ENSZ élelmiszer- és mezőgazdasági szakértői szerint a globális árindex már a harmadik egymást követő hónapban emelkedett. Az indexet a gabona és a növényi olaj árának emelkedése befolyásolja.
Az elmúlt évben a mezőgazdasági nyersanyagok ára jelentősen emelkedett a kisebb termésmennyiség és a nagyobb kínai kereslet miatt. A romániai ágazat a takarmányok és műtrágyák áremelkedéséről beszél, a nyersanyagellátással nincsenek problémák hazánkban.
A lehetséges globális élelmiszerválsággal kapcsolatos félelmek először Ázsiában kaptak lángra. Kína e hónap elején arra szólította fel az embereket, hogy halmozzanak fel élelmiszert. A kínai kereskedelmi minisztérium is felszólítja a helyi hatóságokat, hogy segítsék a beszerzési folyamatokat, ellenőrizzék a hús- és zöldségkészleteket és tartsák fenn az árstabilitást.
Az Egyesült Királyságban a mezőgazdasági ágazat az 1970-es évek óta a legnagyobb ellátási lánc-problémákkal néz szembe. A Brit Iparszövetség (Confederation of British Industry) felmérést végzett: a megkérdezett vállalatok kétharmada szerint a gyárak termelése a következő hónapokban vissza fog esni. A problémák az európai unióból való kilépéskor kezdődtek, és a világjárvány csak súlyosbította őket. A britek a munkaerőhiányra is panaszkodnak. A húsfeldolgozók például kénytelenek csökkenteni a termelést, mert kevés a sofőr, és nem tudják időben eljuttatni az árut a szupermarketekbe.
(Digi24)