Köszönjük ezt az értékes hozzászólást!
Olyan nagy szükség volt rá, mint egy falat kenyérre.

Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Magyarországi szakember is jelen volt az eseményen dr. Sándor Gyula, a Nyugat-magyarországi Egyetem Vadgazdálkodási és Gerinces Állattani Intézete docense személyében. A kiállított trófeák mellett néhány szóban elmondta, az élő vad elbírálása nem oly egyszerű, sokszor másodpercek állnak a kísérő vagy vadász rendelkezésére. A későbbiekben a gímbika korbecsléséről, valamint a trófeabírálatról és a pontozási rendszerről tartott előadást a vadászház nagytermében. László Béla, a Kovászna Megyei Halász–Vadász Egyesület igazgatója történelmi pillanatnak nevezte az eseményt, és már a jövő évi szemléről is szólt, a hagyományteremtés fontosságát hangsúlyozva. Ezek után a vadásztársaságok képviselői pár szóban kiértékelték az idei bőgési időszakot, és szemügyre vették, „megmustrálták” a trófeákat. A délután már az őzpörköltről és különböző vadásztörténetekről szólt.
Az ilyen és ehhez hasonló rendezvények célja az, hogy a vadászat társadalmi elfogadottságát növeljük, a trófeaszemle jó alkalom arra, hogy a vadászat iránt érdeklődők számára bemutassuk tevékenységünket. A szemlék kiváló alkalmat teremtenek a trófeákon keresztül a vadgazdálkodás helyzetének, fejlődésének figyelemmel kísérésére. Ezen túlmenően a vadászoknak, vadgazdálkodást végzőknek is szükségük van az egymás területén esett trófeák megismerésére, bemutatására, a találkozásra, szakmai eszmecserék folytatására.
Ezúton szeretnék még egyszer köszönetet mondani mindenkinek, aki hozzájárult az esemény megszervezéséhez mind ötlettel, mind munkával, anyagi támogatással. Köszönöm a vadásztársaságok vezetőinek, hogy a rendelkezésünkre bocsátották a trófeákat, ezzel is megbízva bennünk. Reméljük, a következő trófeaszemlén még több vadásztársaság fog majd részt venni, trófeát megmutatni, és még nagyobb érdeklődés kíséri az eseményt.
Költő Attila (Sepsikőröspatak)
Köszönjük ezt az értékes hozzászólást!
Olyan nagy szükség volt rá, mint egy falat kenyérre.
A vadaszat nem egyeb mint az ember visszafejlodese allatta ! A vadaszat egy gyilkos hajlam, melytol egyes primitiv embertarsaink ,nem tudnak szabadulni, hiszen gyilkos hajlamu genekkel szulettek !