A Székelyföld Napok háromszéki programja

Október 11, péntek

12:00 | Zabolai Művelődési Ház – Cimborák Bábszínház: A buták versenye

18:00 | Baróti református templom –  a Kájoni Consort régizene együttes „Jer, örvendezzünk az Úristennek” című előadása

18:00 | Erdélyi Művészeti Központ, Sepsiszentgyörgy – a TRANSZMISSZIÓ kiállítás megnyitója

19:00 | Sepsiszentkirályi Művelődési Ház – Classical Singers: operettelőadás

 

Október 12., szombat

06:00 | Alsócsernáton – háromszéki szakmai tanulmányút a Népi motívumok mai használatban nevű képzés résztvevőinek

12:00 | Szabadság tér (Korzó sétány), Sepsiszentgyörgy – 2.Székelyföldi Fotóklubok Szemléje

15:00 | Árkosi Kulturális Központ, Sepsiszentgyörgy – Romulus Cioflec nyomában Sepsiszentgyörgytől Chişinău-ig

16:00 | Szabadság tér, Sepsiszentgyörgy – 37. Magyar Sajtófotó-kiállítás

17:00 | Árkosi Kulturális Központ (Olt utca 6. sz), Sepsiszentgyörgy – Kézdivásárhelytől Hollywoodig (André de Dienes élete és képei)

19:00 | Borudvar, Kézdivásárhely – A Sirülő és a Mátka brassói néptáncegyüttesek közös műsora és táncház

19:00 | Uzoni Kultúrház – Classical Singers: operettelőadás

19:00 | Olaszteleki Kultúrotthon – az Aldobolyi Végvidék Színjátszó Csoport előadása

19:00 | Magma Kortárs Művészeti Kiállítótér – A múlt szabadsága (válogatás Alföldi Róbert fotógyűjteményéből „Neoavantgárd fotóművészet Magyarországon az 1960-as évektől napjainkig”)

 

Október 13., vasárnap

10:00 | Kovászna, Belvárosi Református Templom – Kelekótya-gyerekkoncert

Őszi Hagyományőrző Nap Bodzavidéken

14:00 | Torja, Apor Péter Művelődési Ház – Kelekótya-gyerekkoncert

18:00 | Vargyasi Borbáth Károly Általános Iskola – Kelekótya-gyerekkoncert

19:00 | Aldbolyi Művelődési Ház – a Rétyi Amatőr Színjátszók előadása

 

Október 14., hétfő

10:00 | Berecki Művelődési Központ – Cimborák Bábszínház: A buták versenye

11:00 | Nagy Mózes Általános Iskola, Esztelnek – Benkő Éva mesefoglalkozása

13:00 | Kézdivásárhely, Bod Péter Tanítóképző – könyvbemutató (Virágvers, kutyatánc és a Gyertek haza, ludaim! gyerekverses kötetek bemutatása)

13:00 | Turóczi Mózes Általános Iskola – Benkő Éva mesefoglalkozása

14:00 | Kézdivásárhely, Bod Péter Tanítóképző – könyvbemutató (Virágvers, kutyatánc és a Gyertek haza, ludaim! gyerekverses kötetek bemutatása)

17:00 | Kézdiszentkereszti Művelődési Ház – Benkő Éva mesefoglalkozása

18:00 | Nagyajta, Unitárius Parókia Áldásháza – Vargyasi Levente Tehenesek című dokumentumfilmjének vetítése

 

Október 15., kedd

10:00 | Zágoni Mikes Kelemen Kultúrotthon – Cimborák Bábszínház: A buták versenye

10:00 | Barót, Cimbora Óvoda – Benkő Éva mesefoglalkozása

11:30 | Bardoci Benkő József Általános Iskola – Benkő Éva mesefoglalkozása

17:00 | Kisbaconi régi papilak – Vargyasi Levente Tehenesek című dokumentumfilmjének vetítése

17:00 | Művész Mozi, Sepsiszentgyörgy – vetítés a Kovászna Megyei Művelődési Központ dokumentumfilmjeiből (Meszesek)

 

Október 16., szerda

10:00 | Barót – fotótábor-Orbán Balázs nyomdokain

17:00 | Művész Mozi, Sepsiszentgyörgy – vetítés a Kovászna Megyei Művelődési Központ dokumentumfilmjeiből (Szenesek)

17:00 | Keresztes Ház, Sepsiszentgyörgy – Válogatás a Román Sajtófotó Archívumából

18:00 | Kovászna, Városi Művelődési Ház kiállítóterme – brassói magyar művészek csoportos tárlatának megnyitója

18:00 | Barót,Városi Művelődési Ház – Classical Singers: operettelőadás

19:00 | Árkosi Közösségi Ház –  Vargyasi Levente Tehenesek című dokumentumfilmjének vetítése

 

Október 17., csütörtök

09:00 | 3. sz. Óvoda, Zabola – Benkő Éva mesefoglalkozása

10:00 | Nagybaconi Közbirtokosság – Vargyasi Levente Tehenesek című dokumentumfilmjének vetítése

11:00 | Kovászna Városi Művelődési Ház – Benkő Éva mesefoglalkozása

15:00 | Esztelneki Kultúrház – Classical Singers: operettelőadás

17:00 | Művész Mozi – Sepsiszentgyörgy – Vetítés a Kovászna Megyei Művelődési Központ dokumentumfilmjeiből (Kerekesek)

18:00 | Vigadó Művelődési Ház, Kézdivásárhely – Classical Singers: operettelőadás

18:00 | Sepsiszentgyörgy, a Fidelitas konferenciaterme – Orbán Balázs-díj-átadó

19:00 | Alsócsernáton, Farkas–Konnáth-kúria – Vargyasi Levente Tehenesek című dokumentumfilmjének vetítése

19:00 | Köpeci Művelődési Ház – Zenélő Székelyföld

19:00 | Tein teázó, Sepsiszentgyörgy – HADA (képek egy fiókból)

19:30 | Tein teázó, Sepsiszentgyörgy – Látható történetek (a Látható Kolozsvár – Orbán Lajos fotói a két világháború közötti városról; könyvbemutató és az Erdélyi Audiovizuális Archívum bemutatkozása)

(folytatás jövő csütörtöki lapszámunkban)

Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé.