Az Európai Bizottság javasolni fogja az oltóanyagok engedélyezési eljárásának felgyorsítását
Az Európai Bizottság a csütörtökön kezdődő, kétnaposra tervezett uniós csúcstalálkoz...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A kilépés után egy 2020 végéig tartó átmeneti időszak következik, ami alatt az Egyesült Királyságnak továbbra is meg kell felelnie az uniós tagsággal járó szabályoknak, miközben élvezheti az ezzel járó előnyöket. De ennél sokkal többről van szó: az átmeneti időszak alatt kellene megtárgyalni és véglegesíteni minden olyan megállapodást, ami a két tömb, az EU és az Egyesült Királyság jövőbeni kapcsolatát szabályozza. A tárgyalások egyelőre megrekedtek.
Az Európai Unió főtárgyalója azzal vádolta múlt héten az Egyesült Királyság vezetését, hogy visszakoztak az eddigi vállalásaiktól, a két fél így továbbra is nagyon távol áll a megállapodástól, mondta Michel Barnier, aki szerint az érdemi tárgyalások majd csak ősszel folytatódnak.
Barnier emellett csalódottságának adott hangot az Egyesült Királyság álláspontja miatt. A feleknek június hónap végéig kellene megállapodniuk, hogy újabb egy vagy két évvel meghosszabbítják-e az átmeneti időszakot. A brit vezetés erre eddig folyamatosan nemet mondott. Ez megnehezíti az év végéig folytatandó tárgyalásokat, sőt, egyesek már úgy látják, hogy a megállapodás nélküli végleges kilépés már nem csupán lehetőség, hanem az egyetlen reális opció.
És ebben a folyamatban a koronavírus-járvány sem segített. A tárgyalásokat fel kellett függeszteni, miután márciusban Michel Barnier is megfertőződött a vírussal. Az is hátráltatta a folyamatot, hogy a tárgyalódelegációk nem tudtak személyesen találkozni. Elemzők szerint is szinte lehetetlen lett volna részletes és bonyolult tárgyalásokat folytatni videokonferenciákon.
Ha nem sikerült megállapodni, akkor az újabb csapást jelenthet a gazdaságnak. Europa kezd kilábalni a száz éve nem tapasztalat mértékű recesszióból, amit az országok leállása és lezárása okozott. Elemzők szerint a most legyengült EU-nak veszélyes lenne egy megállapodás nélküli brexit, még ha az Egyesült Királyság megmarad az Európai Unió legjelentősebb kereskedelmi partnerének is.
Néhány uniós tagállam a többinél érzékenyebben reagál a problémára. Írország, Belgium és Hollandia különösen függ a jövőbeni megállapodás sikerétől. Brüsszeli diplomaták is aggódnak amiatt, hogy a 750 milliárd eurós gazdasági újraéledési csomagban nem számolták bele egy esetleges megállapodás nélküli brexit hatásait. Ír vélemények szerint az újraéledési csomag mellett az EU hét éves költségvetésében is meg kellene jelennie az esetleges „hard brexit” következményeinek.
Mostanra már mindenki számára világos, teljesen reális az esélye annak, hogy a kijelölt határidőig nem sikerül megállapodni az EU és az Egyesült Királyság között. Ez pedig tovább növeli a kontinens gazdasági nehézségeit. Angela Merkel, Emmanuel Macron és a többi vezető számára tehát most fontos kérdés, hogy mennyire akarnak engedni a brit követeléseknek. Egy előnytelenebb megállapodás a rosszabb vajon, vagy egy újabb gazdasági megrázkódtatás? – teszi fel a kérdést írása végén Darren McCaffrey, az Euronews politikai szerkesztője.
(euronews)