Az EP európai alapjoggá tenné a megfelelő lakhatást
Az Európai Parlament európai alapjoggá tenné a megfelelő lakhatást, és annak költség...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A hágai székhelyű uniós szervezet tájékoztatása szerint a DarkMarket online piacának mintegy 500 ezer felhasználója, több mint 2400 eladója volt, akik legalább 320 ezer illegális pénzügyi tranzakciót végeztek el, illetve több mint 4650 bitcoint és 12 800 Monero nevű kriptovalutát utaltak át. Jelenlegi árfolyamon számolva az ebből a tevékenységből szerzett jövedelem értéke több mint 140 millió eurónak (mintegy 50,4 milliárd forintnak) felel meg – közölték.
Az árusok főként kábítószerrel kereskedtek, de hamis pénz, ellopott vagy hamis hitelkártyaadatok, névtelen SIM-kártyák és vírusokat tartalmazó internetes programok is gazdát cseréltek az illegális internetes felületen.
A DarkMarket felszámolásában Németország, Ausztrália, Dánia, Moldova, Ukrajna, az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok illetékes hatóságai vettek részt.
Az Europol közölte, hogy a német hatóságok az elmúlt hétvégén, a német-dán határ közelében előállították a DarkMarket feltételezett üzemeltetőjét, egy ausztrál állampolgárt. A számítógépes bűnözés felszámolásával foglalkozó egységek által vezetett, összehangolt nyomozás tette lehetővé az online piactér felkutatását, a szerverek lekapcsolását és a kereskedéshez szükség infrastruktúra lefoglalását. Ez több mint 20 szerver elkobzását jelentette Moldovában és Ukrajnában. A tárolt adatok feldolgozásával a nyomozók további információkat remélnek újabb eladók, vásárlók, illetve a rendszer üzemeltetőinek felkutatásához – tették hozzá.
(MTI)