WHO: nem valószínű, hogy idén véget ér a koronavírus-járvány
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint nem valószínű, hogy idén véget ér a COV...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A brit kormány szerdán terjesztett be egy törvénytervezetet, ami sérti a tavaly őszi brexit-megállapodás egyes sarkalatos fejezeteit, köztük az Írország és Észak-Írország közötti határellenőrzés, a “kemény határ” megakadályozását.
A törvénytervezet mentesítené az észak-írországi vállalkozásokat bármiféle vámdokumentációs kötelezettség alól az Egyesült Királyságon belüli kereskedelemben, akkor is, ha nem lesz szabadkereskedelmi egyezmény az unióval.
Az Európai Bizottság ezt szerződésszegésnek és a nemzetközi jog megsértésének nevezte.
Két korábbi brit kormányfő, a konzervatív John Major, és a munkáspárti Tony Blair is arra szólította fel a képviselőket, ne szavazzák meg a törvénytervezetet.
Az Európai Tanács elnöke azt írta twitter-üzenetében: “az írországi béke és stabilitás, valamint az egységes piac integritásának megőrzése érdekében itt az ideje, hogy a brit kormány felvállalja felelősségét, mivel az Egyesült Királyság hitelessége forog kockán”.
“Neki, nekünk, a brit és az ír politikusoknak egyetlen kötelességünk van; megvédjük azoknak az embereknek az érdekeit, akiket szolgálunk. Egzisztenciájukkal játszani felelőtlenség” – közölte Michael Martin ír kormányfő.
Boris Johnson az erről tartott kormányülés után kijelentette, nem lehet szó a törvénytervezet visszavonásáról.
A brit igazságügyi miniszter úgy nyilatkozott; “biztosíthatom Önöket, hogy amit teszünk, az megfelel a brit államiság legnemesebb hagyományainak. Mindenkit figyelmeztetnünk kell a lehetséges problémára, meg kell hozni a törvényt, és itthon fel kell készülnünk ennek a hatásaira. De még nem tartunk itt” – fogalmazott Robert Buckland.
Egyre biztosabb, hogy a britek december 31-el kivezetik magukat az európai szabadkereskedelmi piacról.
(euronews)