Nemzetközi tanácsadó bizottságot tájékoztattak a romániai magyarellenességről
Közérdekű közlemények, álláspontok, fontos tudnivalók, pályázati felhívások.
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A vasárnapi parlamenti választásokon – aki nem változtatott lakhelyet – a megszokott szavazókörzetben adhatja le voksát. A szavazási procedúra hasonló ahhoz, amelyet a szeptember 27-i helyhatósági választásokon már „kipróbáltunk”.
A szavazókörzetek reggel 7 és este 9 óra között tartanak nyitva. Szavazni az állandó (vagy ideiglenes) lakhely szerint illetékes választókörzetben lehet, illetve a megyén belül más településen is, ebben az esetben a szavazó nevét felveszik a választási pótlistára.
Szavazni csak védőmaszkkal lehet (ezt viselnie kell a választási bizottság minden tagjának is), a bejáratnál megmérik a testhőmérsékletünket (akinek 37,3 Celsius-foknál magasabb láza van, külön szavazófülkében voksol), és kötelező fertőtlenítenünk a kezünket. A választóhelyiségben egyszerre legtöbb öt választó tartózkodhat.
A személyi igazolványt magunknak kell behelyeznünk a választásokat monitorozó és a kettős szavazást megelőzni hivatott rendszer termináljába. Ezt követően aláírjuk a választói jegyzéket (ajánlatos saját golyóstollat használni). Az asztalról elveszünk két szavazólapot, egyet a képviselő- és egyet a szenátorjelöltekkel, valamint a „Votat” feliratú bélyegzőt.
A szavazófülkében mindkét lapon kikeressük annak a pártnak listáját, amelynek megválasztását támogatni szeretnénk, és a „Votat” pecsétet annak a négyzetébe nyomjuk. A szavazat akkor is érvényesnek minősül, ha a pecsét csak érinti valamelyik négyszöget, de a választói szándék egyértelmű. A szavazat nem érvényes, ha nem teszünk pecsétet, ha a pecsét a négyzeten kívül van, és egyiknek a vonalát sem érinti, vagy ha egy szavazólapon több pártra voksolunk.
A szavazólapokat (amelyeken rajta kell lennie a szavazókörzet ellenőrzőpecsétjének) összehajtjuk, és a megfelelő urnába helyezzük. Visszaadjuk a „Votat” bélyegzőt, és kapunk egy öntapadós fóliát, amelyet magunknak kell személyazonosító kártyánkra ragasztanunk. A beteg vagy mozgásképtelen szavazók mozgóurnát kérhetnek lakásukra.