Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

A meghurcoltak emlékére

A meghurcoltak emlékére Kovászna megye

A Magyar Asszonyok Érdekszövetsége szervezésében került sor a 14. Kárpát-medencei Asszonytalálkozóra november 24-én, Budapesten, az Országháza Felsőházi termében, melyen a Kézdivásárhelyi Nők Egyesülete is részt vett.

Az asszonytalálkozót Szőnyi Kinga elnökasszony köszöntőbeszéde nyitotta meg. A Kárpát-medencei magyarok megmaradásáról szóló konferencián bemutatkoztak a meghívott civilszervezetek. Felvidékről Okos Csaba és Diósi Katalin, a Sólyom Gyermekei Polgári Társulás alapítói Felvidékünk közös kincsei, Székelyföldről Biszak Enikő, a Kézdivásárhelyi Nők Egyesületének alelnöke Haza, hagyomány, hozomány, Délvidékről G. Nagy Imola írónő Mit ér az ember, ha Magyar?, Kárpátaljáról Őry László, a Kárpátok Művészeti és Kulturális Egyesület elnöke A művészet összetartó ereje címmel tartott előadást.

Hirdetés
Hirdetés

A találkozó keretén belül átadták az Arany Búzaszem-díjat a budapesti dr. Törös Edit reumatológus főorvosnak, a székelyudvarhelyi Bálint Irma családi vállalkozónak, valamint a kárpátaljai Katkó Lászlónak, az Ukrajna szerte egyedülálló nagydobronyi Irgalmas Samaritánus Református Gyermekotthon igazgatójának.

A szervezők elmondták, tudatosan tartották a konferenciát november 24-én, a Szovjetunióba hurcolt magyar politikai foglyok és kényszermunkára ítéltek emléknapján, hiszen nem volt olyan közösség és magyar család a Kárpát-medencében, amelyet valami módon ne érintette volna a Gulag, illetve a második világháború utáni magyarellenes megtorlások szörnyűségei. Az emlékezés és tiszteletadás része volt a Szent István-bazilikában tartott szentmise, ezt követte a Rákóczi-rendezvényhajón tartott megemlékezés.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük