Lezárult az Udvartér Színház 2024/2025-ös bérletrendszere
„Ez máris az utolsó?” – kérdezték a tegnap este színházba érkező bérleteseink, és valóban, bár mintha csak most indult volna, az utolsó produkciót is bemutatták, ezzel lezárult az Udva...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A meghívott előadók – dr. Nagy Botond levéltáros és Szilágyi-Bartha József műépítész – vetített képek segítségével szemléltették a két falu 1878-ban történt egyesülése utáni idők gazdasági fejlődésének jellemzőit, beszéltek arról, hogy miként vált például az italmérési jog a fejlődés együtthatójává az egyesített településen. Arról is szóltak, hogy kik is voltak azok a kiszakító birtokosok, hogyan alakultak a nagybaconi közbirtokosság első évei, miért olyan amilyen Nagybacon jelenlegi faluképe, hogyan fejlődtek a lakóházak, az épületek a településen, hogyan építkeztek az emberek. Természetesen szóba került az is, hogy mit kellene tenniük a helyieknek azért, hogy ez a hagyományos falukép minél tovább megmaradjon a 21. század sűrűn változó gazdasági körülményei dacára is.
Az előadások után helybéli néptáncosok léptek színpadra, akik az Uzonka legendájának változatával örvendeztették meg a művelődési házat színültig megtöltő közönséget.