Lezárult az Udvartér Színház 2024/2025-ös bérletrendszere
„Ez máris az utolsó?” – kérdezték a tegnap este színházba érkező bérleteseink, és valóban, bár mintha csak most indult volna, az utolsó produkciót is bemutatták, ezzel lezárult az Udva...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Pénteken a 11 órás nagyszünetben a kantai Nagy Mózes Elméleti Líceum diákjai a patinás intézmény udvarán kulturális műsorral emlékeztek a forradalom hőseire. A verses-zenés műsort az iskola kilencedik és tizenkettedik osztályos diákjai adták elő. Az előadást összeállító és betanító Nagy-Babos Tamás és Edit tanár házaspár Magyari Lajos, Tollas Tibor, Székely János és Páskándi Géza alkalomhoz illő írásaiból válogatott, az énekesek kilencedik és tizedik osztályosok voltak.
Az előző években a református temetőben is műsort mutattak be a Református Kollégium diákjai az 1956-os kopjafánál, idén azonban a város vezetősége, a kollégium küldöttei és a Történelmi Vitézi Rend kézdiszéki állományának tagjai imádkoztak és koszorúztak, majd az egykori kaszárnya előtti Hősök emlékművénél a temetőben résztvevőkhöz csatlakozva az RMDSZ városi szervezete, a Nagy Mózes Elméleti Líceum és a Bod Péter Tanítóképző vezetősége, illetve civilek helyezték el a kegyelet virágait az emlékmű talapzatára.
A Református Kollégium diákjai a műsorukat vasárnap a 11 órás istentiszteletet követően mutatták be. Az igét hirdető Beder Imre református lelkipásztor beszédét részben az 1956-os forradalomra alapozta, de azt is fontosnak tartotta hangsúlyozni, hogy minden nagyszerű kezdeményezés halálra van ítélve az emberi gyarlóság, a széthúzás miatt. „Hiába van egy nagyszerű gondolat, ha az emberek nem tudnak egyként mögéje felsorakozni, nem őszinték egymáshoz, és elfordultak az Isten által is elvárt értékrendtől” – mutatott rá a tiszteletes.
Az ünnepi műsort megelőzően Farkas Ferenc, a Református Kollégium igazgatója az 1956-os események fontosságát emelte ki, majd kezdetét vette a Rancz-Gyárfás Zsuzsánna tanárnő, Bartos Károly iskolalelkész és Hodor Tamás tanár által betanított műsor, aminek elején Gergely Zsolt végzős diák osztotta meg gondolatait a jelenlévőkkel. „1956. október 23. A minap elgondolkodtam azon, hogy mit is jelent az érték? Mi az, hogy értékelni igazán valamit?
A kérdésemre több száz válasz létezik, ezek hasonlóan az enyémhez, mindenkinek a lelkében ott rejlenek. Az én válaszom: megbecsülni azt, ami volt, ami van, és ami lesz. Értékelni a múltat, az embereket, őseinket. Értékelni, hogy itt élhetünk, és itt ünnepelhetünk. Értékelni és remélni a szebb jövőt. Egy nemzetnél nem csak az a fontos, hogy vannak-e értékei, hanem az is, hogy vannak-e értékeinek megbecsülői – vallja Egri József. 1956. október 23-a egy elgondolkodtató történelmi esemény napja. Diktatúra, forradalom, terror, szabadságvágy. Súlyos szavak. Át tudjuk érezni azt a napot? Át tudjuk érezni e szavak jelentését? Déry Tibor így fogalmaz: a magyar történelemnek ez a legnagyobb forradalma, egyúttal az első győzedelmes forradalom, amióta a magyar történelmet jegyzik” – mondta a diákszónok.
A műsor hátralevő részében közismert, alkalomhoz illő dalok csendültek fel monológok kíséretében, az iskola diákjai pedig rövid előadással is érzékeltették, hogy mi táplálta a forradalmi lángot.