Színházbérletet hirdetett a kovásznai művelődési ház
A 2024/25-ös színházi évadban immár harmadik alkalommal vezetik be színházbérletet Kovásznán.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az egyik szervező, Tóth László újságíró úgy fogalmazott, a cél az, hogy a sétán résztvevők megismerjék azon személyiségeknek a végső nyugvóhelyét, akik ismertté és elismertté tették a céhes várost, hozzájárultak annak fejlődéséhez.
„A múlt felidézése hozzásegít gyökereink megismeréséhez, ez jövőnk záloga is lehet. Ismerjük meg elődeinket, akik megtartották az unokáknak azt a polgári környezetet, ami ma körülvesz minket, ami élhetőbbé teszi a várost. Igaz, hogy a műemlékvédelem nem terjed ki a temetőkre, ezért a mi feladatunk, hogy megőrizzük, hogy még unokáink is lássák” – fogalmazott Tóth László. Az „idegenvezető” szerepkörét Fórika Balázs, a kantai Szentháromság plébániatemplom kántora töltötte be, aki szakszerű magyarázattal szolgált a séta résztvevőinek, kifejtve, hogy a kutatásai szerint a temető egy részét már a 18. században használták.
A jelenlevők elsőként az 1901-ben állított márványtáblát tekintették meg, amit az utókor állított a temetőhely nagy részét felajánló Welnreiter György szeszgyáros, volt főgondnoknak és nejének, Podhora Juliannának. Utána a Vikol család sírját lehetett megtekinteni, id. Vikol Kálmán zenetanár és a család több tagjának nyugvóhelyét. Ezenkívül a temető legrégebbi sírját is megnézték, erre az 1768-as évszámot vésték fel.
A mintegy egyórás sétán ezen kívül a jelenlévők felkeresték Csendőr Jenő kanonok, Kupfermann Marcel gyógyszerész, Mariana Norel egyetemi tanár, Balogh Vendel ügyvéd, Dummel Ferdinánd (Gábor Áron munkatársa), a székely ágyúöntöde művezetője, Dézsi Vilmos kántor, zeneszerző, Jakab István takarékpénztári vezérigazgató, egyházi főgondnok, Bajnok Jenő patikus, Török Andor polgármester, dr. Bertalan János, a szegények orvosa, Miklósy Gyula színművész, színházigazgató, Péter János főgimnáziumi igazgató, Dobolyi Aladár asztalitenisz-edző, Páll Elek kántortanító és Elekes Béla újságíró sírját, valamint a Wertán, Welnreiter, Fehér és Dávid családok kriptáját.
Mindegyik sírnál vagy kriptánál Fórika Balázs ismertette az ott nyugvók rövid életrajzát.