Lezárult az Udvartér Színház 2024/2025-ös bérletrendszere
„Ez máris az utolsó?” – kérdezték a tegnap este színházba érkező bérleteseink, és valóban, bár mintha csak most indult volna, az utolsó produkciót is bemutatták, ezzel lezárult az Udva...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az impozáns művelődési otthon – amely alagsorában a falumúzeumot is magában foglalja – kapcsán az uniós pályáztatók a napokban kértek egy kiigazítást, Dimény Zoltán polgármester reméli, hogy ezzel révbe jut az immár két éve zajló bürokratikus folyamat. „A terveket kifizettük, most már várjuk, hogy bólintsanak rá, kezdhessük meg a munkálatokat” – mondta az elöljáró. A munkálat rendkívül fontos, ugyanis az épület jelenlegi fűtésrendszere veszteségesen és kifogásolható módon tudja csak kifűteni a többszintes épületet.
„Négy pályázatunk van előkészítve, egyike ezeknek a gázhálózat kibővítése, megterveztettük a Sörkert felújítását, projektünk van a martonosi iskola energetikai korszerűsítésére. Amennyiben elvégezzük a martonosi víz- és szennyvízhálózat kiépítését, akkor az utak korszerűsítésére is pályázatot nyújtunk be. Megjegyzem, hogy csak a projektek előkészítése 100 ezer euróba került” – nyomatékosított Dimény Zoltán, hozzátéve, az önkormányzat jól gazdálkodott, egyetlen lej adósságuk sincs.
A martonosi iskola épületét az alapoktól a tetőig rehabilitálni szeretnék, bár egyelőre csak négy osztály működik a megfogyatkozott gyereklétszám miatt, a községvezető nem szeretné feladni a településen az oktatást.