Waldorf-iskolába hívogató gyerekfoglalkozás Kézdivásárhelyen
Április 4-én 17 órától újabb iskolába hívogató rendezvényt szervez gyerekeknek és sz...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Benedek Elek születésének 160., halálának 90. évfordulója tiszteletére és a magyar népmese napja alkalmával Benkő Éve kinyitotta a mesetarisznyát, amelyből egy érdekes történet került elő. Főszereplője a bátor Gyurka gyerek volt, akinek sikerült kiszabadítani a Napot a gonoszok fogságából.
Gyurka sikere olyan jókedvre derítette a jelen lévőket, hogy azon nyomban énekelni, táncolni kezdtek. Volt nagy vigasság, nem is akaródzott senki haza menni, így hát munkához láttak. A kézműves-foglalkozás során agyagedényeket készítettek. Jó tudni, hogy a mulatságot a Guzsalyas és Lajtha László Alapítványok és a budapesti Hagyományok Háza közösen szervezte, és ezentúl minden kedden 16.30 órától várják a jókedvű, táncos lábú gyerekeket.
Benkő Éva 1993-ban vette át az 1991 óta működő gyermektáncház vezetését. Újításként bevezette a mesét, a mesélést, és a népi gyerekjátékokon keresztül tanítja meg az apróságoknak a különböző tánclépéseket. A táncház egyre népszerűbbé vált az évek során, s bár elsősorban óvodásoknak hirdetik, a szülők karon ülő babákat, tipegőket is elvisznek, együtt kapcsolódnak be a táncba, mondókáznak, énekelnek.