Tehetséges mikós diáklány
Szentes Ágnes a Székely Mikó Kollégium hatodik osztályos diákja, aki anyanyelv-, mat...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Tankó Attila elmondta, hogy az eredeti célt, hogy a vadászkollégák gyerekeinek kedveskedjenek a háromnapos táborral, ahol közelebb tudják hozni a gyerekeket az erdőhöz, meg tudják ismertetni őket az erdővel, a vadakkal, a vadgazdálkodással, a vadászatnak úgymond a szép oldalával, bővíteniük kellett, mert nagy volt az érdeklődés a külső emberek részéről is, akik nem a szakmában dolgoznak. Így idén olyan családok is részt vettek a vadásztáborban, akiknek semmilyen kapcsolatuk nincs a szakmával.
Már magában az is egyedülálló, hogy a gyerek együtt táborozik a szülővel, mindezt tetőzte, hogy sátorban aludtak a szabad ég alatt, és nem házikókban vagy vadászházban, miközben a kinti hőmérséklet éjszaka csupán 9 Celsius- fok volt. Huszonhárom gyerek vett részt a táborban. Minden reggel tornával kezdődött a nap, a programok pedig nagyon széleskörűek voltak. Kezdődött a hegyimentő szolgálat tevékenységének a bemutatásával, majd ezt követte a nappali ragadozó madarak ismertetése. Játékos programok közt szerepelt: növényismeret, ehető és mérgező növények, gímszarvas-korbecslés, vadászszótár és -szókincsismeret. Előadássorozatok zajlottak szakemberek bevonásával, vadászati eszközök és szokások, vadászkutyák szerepe témakörben. A vadászkürtoktatásban, preparátumok készítésében még a szülők is becsatlakoztak.
Szabadidős foglakozásra is jutott idő, és a selmeczi hagyományok bemutatására is sor került a soproni diákok közreműködésével. Az est pedig medvelessel, tábortűzzíl és nótázással zárult. A szervezők már készülnek a következő vadásztábor megszervezésére.
Kelemen László, Ige Rádió
Hát, nem valami etikus vadásztábort szervezni gyerekeknek. Értem a természetközelség, környezet megismerés elvét, de a vadászat erkölcsi kérdéseket vet fel, hogy ilyen zsenge korban az élőlények meggyilkolása mennyire összeegyeztető a világ szépségeiben még hivő lélekkel, az állatvilág és az én harmóniájára törekvő tanításokkal. Messze már az a kor amikor a túlélésről szólt az élelemszerzés értelmében. Támogatom a boldoguljunk a természetben, ismerjük meg a tájékozódást, a védekezést, az ottani táplálkozási lehetőségeket, de az állatvadászattal még várjunk amikor a személyiség már tud dönteni arról, hogy ez miért elfogadható, miért a kultúránk része, mennyire sport, mennyire éppen presztízs, vagy éppen szenvedély, mennyire vadgazdálkodás, és hol a határ, de addig is lennének kornak megfelelő más pedagógiai keretek is gyermekeknek szóló rendezvényekre.