Először nyert a II. ligában a Csíkszereda

Először nyert a II. ligában a Csíkszereda Sport

Sikerrel zárta fennállása első hazai II. ligás mérkőzését az FK Csíkszereda, amely szombaton délben magabiztos, 3–0-s győzelmet aratott a Bukaresti Metaloglobus felett.

Támadó felállásban állt ki az FK a fővárosiak ellen, aminek már a 13. percben meglett az eredménye, Hodgyai tört be a 16-os területére és gurított hálóba (1–0). A 26. percben már kettővel vezetett a Valentin Suciu által irányított gárda, ezúttal Eder lőtt a hosszú alsóba (2–0). Szünet után is a csíkiak akarata érvényesült, akik a 65. percben tovább növelték előnyüket, Jebari szerzett labdát középpályán, majd mindenkit lehagyva mattolta a bukaresti kapust (3–0). Labdarúgó II. liga, 2. forduló: FK Csíkszereda–Bukaresti Metaloglobus 3–0 (2–0), gólszerzők: Hodgyai László (13.), Eder Gonzales (26.). Soufiane Jebari (65.).

További eredmények: Konstancai Farul–Dunărea Călărași 1–0, Temesvári Ripensia–Gloria Buzău 1–2, CS Mioveni–Resicabányai CSM 1–1, Pandurii Lignitul Târgu Jiu–Temesvári ASU Poli 0–3, Bukaresti Daco Getica–Turris Turnu Măgurele 0–3, Bukaresti Rapid–Concordia Chiajna 3–2, Sportul Snagov–FC Argeș 0–3, Kolozsvári Universitatea–Viitorul Pandurii Târgu Jiu 3–1. A Petrolul Ploiești–Aradi UTA mérkőzést ma 18 órától játsszák. <<