Megdolgoztak a győzelemért

Megdolgoztak a győzelemért Sport

Az egyaránt 25 pontot termelő Jade Vega és Kayla Mobley vezényletével tízpontos győzelmet aratott szombaton a KSE kosárlabdacsapata a vendég Agronomia Bukarest felett.

A két amerikai idegenlégiós jóvoltából 8–0-val indított a KSE, a kék-fehérek igyekeztek az első percekben kézbe venni az irányítást, és kevés lehetőséget adni a vendégeknek a pontszerzésre, ez sikerült is, 15–7-re hozták az első felvonást. A második negyedben a fővárosiak kapták el jobban a fonalat, és feljöttek 26–25-re, majd a harmadik szakaszban át is vették a vezetést (26–32). Nyolc ponttal is vezetett a vendégcsapat (31–39), amikor a sorozatos időkérések hatására magához tért a kézdi gárda, és megkezdte a felzárkózást. Mobley 42-nél kiegyenlített, majd Holinka-Miklós távolija ért célba, a zárószakaszt egypontos előnyből kezdte a KSE (47–46). Felváltva estek a kosarak, 58-nál volt utoljára egyenlő, mert Mobley-ék rákapcsoltak, és jól hajrázva behúzták a meccset.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, középszakasz, B-csoport, 12. forduló: KSE–Agronomia 72–62 (15–7, 11–18, 21–21, 25–16). KSE: Vega 25/3, Danalache 4, Holinka-Miklós 7/6, Domokos 2, Mobley 25. Cserék: Debreczi 6/3, Czimbalmos 3, Kozman, Tuchilus, Bara-Németh. Edző: Farkas Alpár. A KSE szerdán 18 órától Marosvásárhelyen játszik bajnokit.