Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Nem jött jól…

A sportban sosem a statisztikák játszanak, de azért a rendszernek szerves része a latolgatás, az esélyfelmérés, mert annak alapján lehet konkrét és feltételes célokat megfogalmazni. Ha például Székelyszáldobos vagy Futásfalva focicsapata játszik az Európa-bajnok olasz válogatottal, nem föltétlen a győzelem az elvárás a háromszékiektől.

A magyar férfi kézilabda-válogatott esetében nem helyénvaló mindent a statisztikák kaptafájára húzni, de amikor valamiből hirtelen-váratlan „leg” lesz, akkor talán kötelező jobban odafigyelni. Az éppen most zajló Eb már első héten két szomorú „leggel” hűtötte le a felfűtött magyar reményeket. Huszonegy mérkőzésből a legelső vereség, sőt legelső pontveszteség Hollandia ellen, emellett minden idők leggyengébb Eb-helyezése. A magyar férfi kézilabda válogatott 1994-től kétszer hiányzott a döntő tornákról (2000, 2002), a többi 13 kontinenstornán elért helyezések, sorrendben: 7., 10., 6., 9., 13., 8., 14., 8., 8., 12., 14., 9., 15. A 15-ös szám a második legnagyobb, azaz legrosszabb az Európa-bajnokságok, világbajnokságok és olimpiák összesített statisztikáiban! A világbajnoki eredmények, helyezések az 1938–2021-es időszakban (4 távolmaradással): 3., 3., 7., 8., 8., 8., 7., 9., 9., 2., 6., 11., 17., 4., 11., 6., 9., 6., 7., 8., 7., 10., 5. A nyári olimpiákon, az 1936–2021-es időszakban (a csapat 5-ször nem vett részt, emellett az 1948–1968-as időszakban a férfi kézilabda nem volt az olimpiák versenyprogramjában): 4., 8., 6., 4., 4., 7., 4., 4.

A sportkudarc mellett van és lesz ennek egy-két nemkívánatos következménye, utóhatása. Az anyaországban március elején parlamenti választásokat tartanak, és a kormánykoalíció leváltását célzó ellenzéki „torzszülött szövetkezés” már most kampánycélokra használja a gyenge szereplést. Azt mondják, írják, a közpénzek felelőtlen felhasználása a férfi kézilabda Eb társrendezése, ezen belül pedig az új sportcsarnok megépítése.

Ha a magyar csapat bejutott volna a középdöntőbe, a továbbjutásával és még négy mérkőzésével, esetleg a bravúrjaival elfojthatta volna a „sportutáló” ellenzéki politikusok bíráló hangját. A sportkudarc sosem kellemes, de ez a magyar férfi kézilabda-fiaskó most nem jött jól, több szempontból is sajnálatos.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük