A derékba tört életű költő
Közírók álláspontja, véleménye közérdekű kérdések, gondok kapcsán.
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
A magyarországi belpolitika fordulóponthoz érkezett a jelek szerint. Az ellenzéki összefogás tapintható valóság immár. Magyarán a 2022-es választásokon az ellenzék – a szocialistáktól a Jobbikig mind a 106 választókerületben egy jelöltet indítana. Az anyaországban ugyanis egyfordulós, egyszerű többségen alapuló választás történik, ami a legerősebb pártnak előnyös. Ez van Nagy-Britanniában is, ahol évtizedek óta csak a Munkáspárt és a konzervatívok jutnak labdához. Ugyanis ha egy választókerületben tíz jelölt indul, azok közül nyolc tíz–tíz százalékot kap, egyikük 9,9-et és egyikük 10,1-et, ez utóbbi megy a parlamentbe, a többi hoppon marad. Persze, ha kétfordulós választás lenne, a második fordulóban fordulhatna a helyzet; de második forduló nincs.
Eddig a Fidesz többé-kevésbé simán nyert többséget, mivel a szocik, a DK, a liberálisok, a jobbikosok, a momentumosok egymás alatt vágták el az ágat. De ha most ismét összefognak, mint ahogy az önkormányzati választásokon tették? Bizony, néhány eredmény megmutatta, a közös listás ellenzék simán nyerhet, és nyert is. Budapest elvesztése ébresztőt kellett volna fújnia fideszéknek, de nem nagyon tűnik úgy, hogy a fülükig ért volna a riadó.
Amikor 2003-ban megjelent a Jobbik radikális mozgalom, örvendtem, hogy lesz valaki, aki jobb oldalról megráncigálja Orbánék kabátujját, amikor szamárságokat csinálnak. Mert azokból volt bőven: internetadó, vasárnapi boltzárás, iskolakötelezettség csak tizenhat éves korig, bénázó oktatási reform, a nyugdíjak alig-alig emelése, az ellenzékkel való tárgyalás elutasítása stb. Micsoda dolog volt a budapesti helyhatósági választások előtt szóba sem állani Karácsony Gergellyel, hanem ezer plakáton bohócnak ábrázolni? Lett is belőle vereség, mint Döbröginél.
A Jobbiknak útközben elment a jobbik esze, de a Fidesz sem mindig ragyog a józan észtől. Miután éveken át kétségbeejtően építették a stadionokat az életszínvonal kárára, ha már futball nincs, a legújabb vesszőparipája a hadsereg, amibe nyomják kegyetlenül a pénzt. Csakhogy szavazni nem John B. Bamberg amerikai fegyvergyártó fog, hanem a nyugdíjas Mari néni és a banki hitelét nyögő János.
Normális országban egy kormányváltást a kisember meg sem érez. De hogy újra Gyurcsány vezényeljen egy horror-zenekart a budai várból? Brrr…