Csalók próbálják meg feltörni az Instagram-fiókokat
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) figyelmezteti az Instagram-felhasznál...
Honlapunk immár közel húsz éve igyekszik folyamatosan helyi jellegű hírekkel, közérdeklődésre számot tartó írásokkal jelentkezni, mindeddig díjmentesen. Ennek hátterében főként a Székely Hírmondó nyomtatott verziójának előfizetői, olvasói, valamint a fizetett hirdetési felületeket igénylő ügyfeleink állnak, nekik köszönhető, hogy ezt a szolgáltatást ingyenesen tudjuk biztosítani.
Most viszont nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis a koronavírus-járvány kiváltatta gazdasági mélyzuhanás következtében hirdetési bevételeink több mint 50 százalékkal estek vissza, a nyomda is áremelésre kényszerül, szabadeladásban pedig egyre kevesebb példányt tudunk értékesíteni. Ezért arra kérjük honlapunk kedvelőit, fizessenek elő a Székely Hírmondó nyomtatott verziójára is, hogy a hirmondo.ro továbbra is első számú információforrásként működhessen, hogy munkánkat továbbra is szakszerűen és hitelesen tudjuk végezni.
A következő telefonszámok egyikén napközben bármikor hívhatnak, bemondva nevüket, lakcímüket (de elküldhetik e-mail-ben is), és előfizetés-gyűjtő munkatársunk felkeresi Önöket a lakásukon, de a szerkesztőségben személyesen is megrendelhetik Székelyföld legkedveltebb napilapját. Kérjük, segítsenek, hogy ezekben az emberpróbáló időkben is szolgálhassuk Önöket!
A szerkesztőség
Előfizetés-ügyben hívható telefonszámok:
E-mail: office@szekelyhirmondo.ro
Emellett adományokat is szívesen fogadunk a következő bankszámlaszámon:
Profiton Srl: RO56 BTRL 0150 1202 A385 98XX - Banca Transilvania, Suc. Sfantu Gheorghe
Sok állat, például a kutyák, macskák és néhány majomfaj is mozgatja a füleit, és az érdekes hangok felé irányítja. Az emberi fül körüli izmok is aktivizálódnak, ha újszerű vagy feltűnő ingert észlelnek – közölte a Saar-vidéki Egyetem hétfőn.
Ez a mozgás a kutatók szerint nagyon apró és általában észrevehetetlen. Hogy bizonyítsák, a szakértők Daniel Strauss idegkutató és informatikus vezetésével azon izmok elektromos aktivitását vizsgálták, amelyek megváltoztatják a fülkagyló formáját vagy mozgatják azt. A résztvevő személyek bőrére szenzorokat ragasztottak.
Strauss szerint ez a képesség egyfajta „neurológiai fosszília”, amely mintegy 25 millió éve megőrződött az emberi agyban. Az ember valószínűleg olyan orientálódási rendszerrel rendelkezik, amely megpróbálja kontrollálni a fülizmok mozgását.
Egyelőre nem tisztázott, miért tűnt el ez a képesség az emberszabású evolúciós láncolat során.
Az új ismeretek jó szolgálatot tehetnek a jobb hallókészülékek kifejlesztése során – véli Strauss. „Ezek felerősíthetik azokat a zörejeket, amelyeket viselőjük meg kíván hallani, miközben azokat, melyeket ignorálni próbál, elnyomja” – fejtette ki.
Az eszköz tulajdonképpen képes lehet követni használója hallási szándékát úgy, hogy villámgyorsan rögzíti és értelmezi a fülizmok elektromos aktivitását – tette hozzá.
(MTI)