Világcsúccsal lett a 100 méteres férfi gyorsúszás Európa-bajnoka David Popovici

Világcsúccsal lett a 100 méteres férfi gyorsúszás Európa-bajnoka David Popovici Sport

Világcsúccsal nyerte meg a 100 méteres férfi gyorsúszás szombati döntőjét David Popovici a római úszó Európa-bajnokságon. A román úszófenomén 46,86 másodperc alatt ért célba.

A magyar Milák Kristóf ezüstérmes lett 47,47 másodperces új országoos csúccsal, az olasz Alessandro Miressi 47,63 másodperces eredménye pedig bronzérmet ért.

A 17 éves David Popovici korábban a világbajnoki címet is megszerezte a 100 méteres és a 200 méteres gyorsúszásban. A pénteki elődöntőben az előbbi versenyszámban 46,98 másodperces új Európa-rekordot állított be.

A 100 méteres gyorsúszás eddigi világcsúcstartója 2009 óta a brazil Cesar Cielo Filho volt 46,91 másodperccel.

Popovici jelenleg a 100 méteres gyorsúszás Európa- és világcsúcstartója az ifjúsági és a felnőtt kategóriában egyaránt.

Az úszófenomén a második román sportoló, aki aranyérmet nyert egy férfi úszó Európa-bajnokságon Robert Glinţă után, aki 2021-ben, Budapesten a 100 méteres hátúszás bajnoka lett.

David Popovici Rómában a 200 méteres és a 400 méteres gyorsúszás, illetve a 4×100 m gyorsváltó versenyszámban is rajthoz áll.

Romániából 11 sportoló vesz részt a római úszó Európa-bajnokságon, élükön a kétszeres világbajnok David Popovici-csal.