Tömörül az élboly

Tömörül az élboly Sport

A Kolozsvári CFR tőle meglehetősen szokatlan módon háromszor betalálva húzta be a győzelmet a labdarúgó Szuperliga 17. fordulójának hétfői zárómérkőzésén. Az elmúlt héten a Konferencia Ligában kiharcolt továbbjutás után a címvédő az FC U Craiova csapatát fektette két vállra. A két mérkőzéssel kevesebbet játszó CFR ezzel visszakerült a harmadik helyre, és egy pontra felzárkózott a Rapid mögé.

A vasárnapi bukaresti derbin az egyelőre edző nélküli – átmenetileg Mihai Pintilii irányítja a csapatot – FCSB 3–1-re győzte le a Rapidot, így a hetedik helyen áll a tabellán, míg fővárosi riválisa maradt a második, leszakadva a listavezető Farultól. Zsinórban harmadik hazai meccsét is elveszítette a Hermannstadt, amely hat bajnokijából mindössze négy pontot szerzett, ám így is ötödik a táblázaton. A Toni Petrea vezetőedző érkezése óta szárnyaló Chindia Târgoviște nyert a kiváló szezonrajt után elfáradni látszó szebeniek ellen. A Chindia nem mellesleg legutóbbi hat meccsén ötödik győzelmét aratta, és a kieső zónából elmozdulva már a 11. helyen áll.

A Sepsi OSK is kilábalt a hullámvölgyből, mégpedig az FC Argeș otthonában aratott fölényes, 5–0-s sikerrel. A gólparádéból oroszlánrészt vállalt Cosmin Matei, aki az első félidőben két büntetőt is értékesített, ezzel pedig nemcsak a meccs legjobbja címet érdemelte ki, de bekerült a forduló legjobbjai közé is. A játéknap edzőjének Cristiano Bergodit választották, aki remek taktikát választva biztosította be csapata lehengerlő győzelmét.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, a 17. forduló eredményei: FC Botoșani – FC Voluntari 0–1, Konstancai Farul – CS Mioveni 2–1, FC Argeș Pitești – Sepsi OSK     0–5, Petrolul Ploiești – Aradi UTA 2–1, Universitatea Craiova – Kolozsvári U 1–0, FC Hermannstadt – Chindia Târgoviște 0–1, FCSB – Bukaresti Rapid 3–1, Kolozsvári CFR – FC U Craiova 3–1.

A 17. forduló álomcsapata: Cătălin Căbuz (Chindia) – Cristian Manea (Kolozsvári CFR), Denis Haruț (FCSB), Daniel Celea (Chindia), Nicușor Bancu (Universitatea Craiova) – Ciprian Deac (Kolozsvári CFR), Alexandru Crețu (Universitatea Craiova), Cosmin Matei (Sepsi OSK) – Andrei Cordea (FCSB), Emmanuel Yeboah (Kolozsvári CFR), Octavian Popescu (FCSB). Vezetőedző: Cristiano Bergodi (Sepsi OSK).

A 18. forduló programja: pénteken 21 órától Sepsi OSK – Petrolul; szombaton 17.30-tól Chindia Târgoviște – Farul, 20.30-tól Rapid – Universitatea Craiova; vasárnap 15.45-től Aradi UTA – FC Voluntari, 18 órától CS Mioveni – Kolozsvári CFR, 21 órától FC U Craiova – FCSB; hétfőn 18 órától Kolozsvári U – FC Argeș, 21 órától FC Botoșani – Hermannstadt.