Strandbirkózásból jeles

Strandbirkózásból jeles Sport

Az elmúlt hétvégén a tengerparti Május 2 üdülőtelep adott otthont az ifjúsági III-as és IV-es korosztályú országos strandbirkózó-bajnokságnak, ahonnan a megyeszékhelyi sportolók két ezüstéremmel tértek haza. A viadalon a Sepsi ISK és az MSK is képviseltette magát, a csapatok osztoztak az érmeken.

Az iskolás sportklub Kertész Dávid és Barabás György irányítása alatt ezúttal huszonnégy birkózót nevezett az országos bajnokságra, közülük Sere Barbara tűnt ki, mégpedig azáltal, hogy az ifi III-asok között, a +60 kg-os súlycsoportban az előkelő második helyen végzett. Rajta kívül Nemes-Nagy Roland (50 kg) hetedik, míg Tokos Krisztián (40 kg) nyolcadik lett, mindketten a nagyobbak között küzdöttek.

A Mátéfi Árpád edzette öt MSK-s birkózó közül az ifi IV-esek viadalában érdekelt Orbán Krisztián (40 kg) döntőt veszítve lett ezüstérmes, míg az egy korosztállyal nagyobbak közt harcoló Fazakas Szidónia (+60 kg) az ötödik, Andrei Rether (50 kg) és Orbán Lóránt (60 kg) a hetedik helyen végzett.