Serena legyűrte Simonát

Serena legyűrte Simonát Sport

Serena Williams 6:3, 6:3 arányban legyőzte kedden a második helyen kiemelt Simona Halepet az év első Grand Slam-tornáján, az ausztrál nyílt teniszbajnokság negyeddöntőjében. A Melbourne-ben korábban hétszer diadalmaskodó amerikai 1 óra 21 perc alatt, különösebb megerőltetés nélkül nyerte meg a párbajt.

Bár Simona Halep számított esélyesebbnek, a 24. egyéni Grand Slam-címére hajtó Serena Williams fizikailag uralta a meccset, még a hosszú labdamenetekben is jobb volt, a gyengén szerváló konstancai játékos rendszeresen hibázott a kulcsfontosságú pillanatokban. A második játszmában úgy tűnt, hogy Halep képes lesz visszajönni a meccsbe, hiszen egymás után kétszer is elvette Williams adogatását, aki azonban 1–3 után lehengerlően játszott, és sorozatban öt játékot megnyerve megszerezte a győzelmet. Serena ezzel visszavágott Halepnek a 2019-es wimbledoni döntőben elszenvedett vereségért. A két teniszező 12 alkalommal játszott hivatalos mérkőzést egymás ellen, az amerikai 10–2-re vezet. Serena Williams a következő körben Naomi Osakával találkozik.