Rövidzárlat okozta vesztüket

Rövidzárlat okozta vesztüket Sport

Nem tudta megismételni korábbi Nagyvárad elleni bravúrjait a KSE női kosárlabdacsapata, amely szerda délután a VSK otthonában szoros meccsen ugyan, de alulmaradt. Ez volt a Nemzeti Liga B-értékcsoportjában az alapszakasz utolsó fordulója, a KSE az ötödik helyről várja a középszakaszbeli folytatást.

A házigazdák már az első negyedben lerohanták a céhes városbelieket, akik elsősorban Mobley kosaraival igyekeztek tartani a lépést az első tíz perc után 19–12-re vezető VSK-val. A második negyedet a KSE kezdte erőteljesebben, jó védekezésüknek hála a bihariak hosszú perceken át nem tudtak betalálni, míg a mieink egy 6–0-s futás után a mérkőzés során először vették át a vezetést (21–22). Az egyik oldalon Pfirman, a másikon Mobley cipelte hátán a csapatot, nagyszünetre minimális volt a különbség a két csapat között (29–28).

A harmadik szakasz derekán érthetetlen rövidzárlat állt elő a KSE játékában, hat percig nem sikerült pontot szerezniük, míg a hazaiak 11-et szórtak (ebből nyolcat Pfirman). A negyedik negyed 48–37-ről indult, Ljubomir Kolarevic együttese hét pontra felzárkózott, azonban többre nem futotta erejéből, míg a váradiak visszaállították a kétszámjegyű különbséget a rendkívül pontszegény utolsó tíz percben. 57–46-ra nyert Nagyvárad, ez volt a 9. sikerük az idényben, ezzel szemben a kézdiek nyolcadik alkalommal szenvedtek vereséget. Az alapszakasz végső rangsora határozza meg a középszakaszbeli beosztást, ahová mindenik csapat magával viszi az eddig gyűjtött pontjait.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, B-értékcsoport, 14. forduló: Nagyváradi VSK – Kézdivásárhelyi SE 57–46 (19–12, 10–16, 19–9, 9–9) A KSE pontszerzői: Mobley 27 pont (11 lepattanó), Debreczi 13 (6 lepattanó), Bölöni 4, Holinka-Miklós 2. Játszott még: Csurulya, Czimbalmos, Danalache, Istók.

További eredmények: Bukaresti Agronomia – Marosvásárhelyi VSK 55–77 (8–24, 14–17, 13–18, 18–20) Konstancai Phoenix – Municipal Alexandria 66–41 (17–14, 24–9, 17–6, 8–12) A Bukaresti Rapid szabadnapos volt Ranglista: 1. Konstancai Phoenix 22 pont (11 győzelem/1 vereség), 2. Nagyváradi VSK 21 (9/3), 3. Bukaresti Rapid 19 (7/5), 4. Marosvásárhelyi VSK 19 (7/5), 5. Kézdivásárhelyi SE 16 (4/8), 6. Municipal Alexandria 14 (2/10), 7. Bukaresti Agronomia 14 (2/10).

Az alapszakasz lejártával következik a középszakasz a Nemzeti Ligában, a KSE a Sárga csoportban folytatja a szereplését, amelyben ugyanazok a csapatok vesznek részt, amelyek a B-értékcsoportban szerepelnek, kivéve Konstancát, amely csoportgyőztesként a Piros csoportba avanzsál. A középszakasz végén a Sárga csoport első helyezettje jogot szerez a felsőházi rájátszásban (1–8. helyek) való indulásra, míg a többiek a 9–13. helyekért játszanak.