RÖVIDEN

Arany és ezüst

A román Nicoleta Ancuța Bodnar és Simona Geanina Radiș duó első olimpiáján megnyerte a női kétpár fináléját szerdán, a tokiói olimpia evezősversenyeinek első döntős napján. A román lányok 6:41.03-as idővel több mint három másodperccel döntötték meg Nagy-Britannia 2012 óta fennálló olimpiai csúcsát is. A kétszeres Európa-bajnok kettős magabiztos teljesítménnyel, végig vezetve, fölényesen győzött, megszerezve ezzel Románia első aranyérmét Tokióban, ahol még egy ezüstöt is nyert a férfi négyes. A román kettős mögött az új-zélandi Brooke Donoghue, Hannah Osborne páros (6:44.82) a második, a holland Roos De Jong, Lisa Scheenaard duó (6:45.73) a harmadik helyen végzett. A Mihăiță Țigănescu, Mugurel Vasile Semciuc, Ștefan Berariu, Cosmin Pascari négyes óriásit versenyzett, 5:43.13-as idővel értek célba, és kevesebb mint 40 századdal maradtak el győztes ausztrál csapattól (Alexander Purnell, Spencer Turrin, Jack Hargreaves, Alexander Hill, 5:42.76 perc).

Csomagolhat a román olimpiai focicsapat

Az utolsó csoportmérkőzésen csak döntetlenre futotta a román válogatott erejéből s tudásából a tokiói labdarúgó tornán, ez pedig a kiesést jelenti. Eredmény: Románia – Új-Zéland 0-0. Az utolsó fél órában Mirel Rădoi ötöt is cserélt, de nem sikerült megtörni a lelkesen, szívósan védekező távol-keletiek védelmét. A B-csoport harmadik helyét ugyan sikerült megszerezni, de a továbbjutás a gólarányon múlott. Az olimpiai torna B-csoportjának másik mérkőzésén az éremesélyes Dél-Korea 6-0-ra legyőzte Hondurast. A csoport végeredménye: 1. Dél-Korea 6 pont (10-1), 2. Új-Zéland 4 pont (3-3), 3. Románia 4 pont (1-4), 4. Honduras 3 pont (3-9). Az olimpiai labdarúgó torna eddigi legnagyobb meglepetése az, hogy a D-csoportból nem jutott a negyeddöntőbe a német válogatott, a riói játékok ezüstérmese, egy igazi „futball-nagyhatalom” képviselője. Az utolsó csoportmérkőzésen Németországnak győznie kellett volna Elefántcsontpart ellen, de 1-1 lett az eredmény, ezzel Brazília mögött az afrikaiak jutottak tovább, a németek a harmadik helyen zártak.  (bl)